Keď exsiskár spustil o sledovaní novinárov. Vypočujte si úryvok z knihy Vražda Jána a Martiny – Vyšetrovanie

V kancelárii sedí utajený svedok, vedľa neho vyšetrovateľ. Muž sa chystá prehovoriť o „paparazzovaní“ novinárov, ako bude neskôr nazývať monitorovanie, nakrúcanie a fotenie vybraných žurnalistov. V ten októbrový deň roku 2018 však použije presný výraz – sledovanie. A nebude hovoriť len o tom, ale aj o ďalších aktivitách s a pre Mariana Kočnera.

Dotyčným mužom je Peter Tóth, bývalý novinár a príslušník Slovenskej informačnej služby. Svoju úlohu v špehovaní novinárov bude síce zľahčovať, no napokon prizná farbu. „Odfotil som ho v blízkosti redakcie Aktuality.sk a myslím si, že raz som ho odfotil v blízkosti autobusovej stanice v Bratislave,“ vyhlási v októbri 2018.

Viac o Tóthovej výpovedi na polícii odhaľuje kniha Laury Kellö Kalinskej Vražda Jána a Martiny – Vyšetrovanie. Investigatívna reportérka, ktorá sleduje kauzu vraždy novinára a jeho snúbenice od prvotnej medializácie ohavného zločinu, vám demaskuje zákulisie najrozsiahlejšieho vyšetrovania v novodobých dejinách slovenskej kriminalistiky.

Autorka v čitateľsky pútavej mozaike analyzuje jednotlivé vyšetrovacie verzie a prináša doteraz nepublikované fakty. Na viac ako dvesto stranách sumarizuje dôkazy a skutočnosti, na základe ktorých sa napokon podarilo dolapiť a medzičasom právoplatne odsúdiť hlavných aktérov dvojnásobnej úkladnej vraždy.

Pozor Aktualita:  Týždeň s .týždňom: O čom vypovedajú prejavy našich vládnych politikov na Bradle a Slavíne

Otáznik dodnes visí nad Marianom Kočnerom obžalovaným z objednávky vraždy novinára, ktorého súdy opakovane oslobodili pre nedostatok dôkazov. A ktorý čaká na rozhodnutie Najvyššieho súdu v situácii, keď zo svojich postov odchádza dvojica prokurátorov dozorujúcich ostro sledovaný prípad – Matúš Harkabus a Daniel Mikuláš. Dôvodom ich rozhodnutia vzdať sa funkcií sú pomery na generálnej prokuratúre a prístup vedenia po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry.

Vypočujte si aj ďalšie úryvky z knihy:

Prečítajte si tiež:

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….