Prokurátor podal obžalobu na bosa sýkorovcov v kauze jednej z najznámejších mafiánskych vrážd

Prokurátor Okresnej prokuratúry Martin podal obžalobu na Róberta Lališa v kauze demonštratívnej mafiánskej vraždy Vladimíra Daniša, prezývaného Tuti. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Žilina Martin Kokles.

„Na obvineného R. L. podal prokurátor Okresnej prokuratúry Martin 19. decembra 2023 obžalobu na Okresný súd Banská Bystrica medzi inými aj pre trestný čin všeobecného ohrozenia,” priblížil Kokles.

Obvinil aj Černáka

Ide o prípad prvej demonštratívnej mafiánskej vraždy v bratislavskom podsvetí z júla 1995. Róberta Lališa prezývaného Kýbel obvinili z vraždy Tutiho už v roku 2015. Na začiatku júna 2020 vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil v tejto súvislosti aj banskobystrického bosa Mikuláša Černáka.

„V prípade boli obvinené dve osoby, bol podaný návrh na podanie obžaloby a vec je aktuálne v súdnom konaní. Jedna osoba bola vylúčená na samostatné konanie a vec bola prerušená, keďže má osoba v uvedenej veci postavenie spolupracujúceho obvineného,” uviedol pre TASR hovorca Prezídia Policajného zboru Roman Hájek.

Pozor Aktualita:  Festival Starmus: Slovensko bude krajina s najväčšou hustotou držiteľov Nobelových cien

Na usmrtení Tutiho sa mal Černák dohodnúť spolu s nebohým bratislavským bosom Miroslavom Sýkorom. Róbert Lališ mal odpáliť nálož, ktorá usmrtila Tutiho aj jeho brata Jozefa Daniša, prezývaného Papas. Tuti bol jedným z prvých bosov bratislavského podsvetia a priekopníkom vo vyberaní výpalného.

Prečítajte si tiež:

Odpykával si doživotie

Róbert Lališ je považovaný za bosa bratislavskej skupiny sýkorovcov, v súčasnosti je stíhaný väzobne. Pôvodne si odpykával doživotný trest väzenia pre viaceré vraždy z rokov 1998 a 1999.

Najvyšší súd mu však v závere marca na podklade mimoriadneho dovolania doživotie zrušil. Svoje rozhodnutie zdôvodnil zistením porušenia zákona v neprospech obvineného. Toto konanie sa preto na Špecializovanom trestnom súde začína odznova.

3fotky v galérii Z auta, v ktorom vybuchli 6. júla 1995 bratia Tuti a Papas, teda Vladímr a Jozef Danišovci, zostala len kopa šrotu. Zdroj: archív Ján Petrovič
3fotky v galérii Vladimír Daniš prezývaný Tuti. Zdroj: NaStope.sk

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….