Zimný štadión Crow Aréna – bývalý hokejový klub HC Košice sa bude dražiť

KOŠICE: V ponuke žilinskej spoločnosti, zameranej na akcie a reality, sa objavila dražba zimného štadiónu Crow Aréna na Kavečianskej ceste v Košiciach.

Bývalý domovský stánok košických hokejistov, medzi Košičanmi prezývaný aj ako Skleník, dlží štátu, poisťovniam aj mestu desiatky až stovky tisíce eur. Najväčšiu pohľadávku má voči Environmentálnemu fondu, a to vo výške zhruba 800-tisíc eur.

(článok pokračuje pod obrázkom)

3fotky v galérii Inzerát Zdroj: Topreality.sk

Cenu za budovu aj priľahlé priestory s výmerom cez 9700 metrov štvorcových je v ponuke za 3,35 milióna eur. Termín dražby zatiaľ nebol zverejnený, podľa Aktuality.sk by mala byť v priebehu júna.

Najviac dĺžia štátu

Crow Arena bol v minulosti stánkom pre hokejový klub HC Košice. Obyvatelia mesta tam dlhodobo chodili na verejné korčuľovanie a pôsobil tam aj krasokorčuliarsky klub.

Pozor Aktualita:  Psychiater Radkin Honzák o polarizovanej spoločnosti po atentáte na premiéra

Zimný štadión prevádzkovala spoločnosť Crow Aréna, ktorá ho v minulosti kúpila od klubu HC Košice. Ešte v roku 2012 jej Environmentálny fond požičal vyše 1,3 milióna eur. Peniaze mali byť použité na modernizáciu objektu a najmä na inštaláciu fotovoltaických panelov na strechu haly, čím sa mala znížiť jej energetická náročnosť. Keďže sa splácanie úveru výrazne omeškalo, došlo k odstúpeniu od zmluvy.

Na výpise z katastra nehnuteľností je informatívna správa o výkon záložného práva záložným veriteľom, Environmentálnym fondom. Figurujú tam aj exekučné príkazy na zriadenie exekučného záložného práva, ktoré si uplatňujú poisťovňa Dôvera, Všeobecná zdravotná poisťovňa.

„Spoločnosť Crow Arena, s. r. o., sa dostala do omeškania s platením splátok najmä v dôsledku mimoriadnej situácie súvisiacej so šírením ochorenia covid-19, pričom tejto okolnosti objektívne nemohla zabrániť ani jej vznik predvídať,“ reagoval pre denník Korzár advokát Michal Juhás v mene všetkých troch spoločníkov spoločnosti.

(článok pokračuje pod fotografiou)

3fotky v galérii Crow Aréna v Košiciach Zdroj: FB/Crow Aréna

Dôvodov, prečo firma prestala platiť, bolo uzavretie prevádzky, a tým úplný výpadok tržieb.

Pozor Aktualita:  Juhoafrická republika požiadala Medzinárodný súdny dvor, aby sa Izrael stiahol z Rafahu

Okrem Environmentálneho fondu dlží spoločnosť mestu Košice takmer 50-tisíc eur za daň z nehnuteľnosti a poplatok za odvoz odpadu. Zdravotnej poisťovni Dôvera viac ako 3 700 eur či Všeobecnej zdravotnej poisťovni viac ako 4 100 eur.

Akcia „Z“

Realitná spoločnosť do dražby ponúka nielen budovu zimného štadióna, ale aj priľahlý pozemok, kde je parkovisko či strojovňa.

Výstavba zimného štadióna sa začala v roku 1972 postavením otvorenej ľadovej plochy svojpomocne v rámci akcie „Z“. V roku 1976 vybudovali zastrešenie a opláštenie ľadovej plochy. Posledná rekonštrukcia a modernizácia bola v roku 2013. Došlo nielen k modernizácii, ale aj k dobudovaniu prístavby, ktoré mali zväčšiť zázemie pre športovcov a divákov.

Okrem plochy ľadovej plochy je v budove aj telocvičňa či posilňovňa. Súčasťou sú tribúny s kapacitou 1 100 divákov, pred poslednou rekonštrukciou bola kapacita 2-tisíc miest.

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….