Bohatý zápasový program v NHL, v akcii päť Slovákov. Slafkovský bez strely na bránu, čas Tatara sa scvrkol

Hrdinom New Jersey bol brankár Jacob Markström, ktorý predviedol 30 zákrokov. New Jersey dosiahli piate víťazstvo z úvodných siedmich zápasov sezóny.

Útočník Tomáš Tatar bol na ľade 9:58 minúty, čo bolo najmenej z celého tímu Devils. Nastúpil v treťom útoku po boku Erika Haula a Stefana Noesena. Nemec odohral 13:58 min, prezentoval sa jednou blokovanou strelou a dvojminútovým trestom. Ottawa jeho vylúčenie potrestala a znížila na konečných 1:3.

Nedarilo sa Montrealu Canadiens, ktorý na domácom ľade prehral s Los Angeles Kings 1:4. Kanadský tím prehral tretí z posledných štyroch zápasoch. Juraj Slafkovský po druhýkrát v sezóne nebodoval, odohral niečo cez 21 minút, ani raz nevystrelil na bránu, zaznamenal štyri bloky a päť bodyčekov.

Risko Sechny Čítajte viac Kritika od Slafkovského? Rodinkárstvo je aj v Amerike, len o tom Juraj zatiaľ nevie, vraví Šechný. Na najbližšie roky má vystarané

Pozor Aktualita:  Sedmička najlepších Slovákov si prebrala šeky za Paríž. Tury prezradil svoj veľký čínsky sen

Tampa Bay s Erikom Černákom v druhej obrannej dvojici vyhrala 4:3 nad Vegas – Slovák mal mínusový bod, jeden blok, tri hity a na ľade bol 21:04 minúty.

Päticu Slovákov dopĺňa Martin Fehérváry, ktorého Washington vyhral 3:2 nad Dallasom. Slovenský bek zablokoval 7 striel, rozdal štyri hity a mal aj jednu strelu na bránku. Celkovo hral 18:15 minúty a ukončil duel s mínuskou.

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali na ľade Detroitu Red Wings 5:2. Hetrikom a asistenciou sa pod to podpísal Artemi Panarin, ktorý získal štvrtýkrát za sebou viac ako jeden bod v zápase. Štyri body zaznamenal aj jeho spoluhráč Vincent Trocheck (1+3), ktorý vsietil víťazný gól na priebežných 3:1.

samuel honzek Čítajte viac Po tvrdom hite sa ťažko zdvíhal z ľadu. Honzek je zranený

Panarin, ktorý má v tejto sezóne dokopy 11 bodov (5+6) je prvý hráč v histórii Rangers, ktorý získal viac ako bod v každom zo štyroch úvodných zápasov. V rámci ligy sa to naposledy podarilo pred troma rokmi Connorovi McDavidovi z Edmontonu (6 zápasov), rekord drží Mario Lemieux z ročníka 1992/93 (12).

Pozor Aktualita:  Jedno z nejhezčích vítězství, ale satisfakce je silné slovo, přiznal Kozel

„Dnes to bol určite náš večer. Nechcem preháňať, pretože to bol len jeden zápas, ale všetko nám vyšlo. O svojom míľniku som nevedel, ale je to skvelé. Pokúsim sa, aby to pokračovalo,“ citovala Panarina oficiálna webstránka NHL.

NHL výsledky:
Seattle – Philadelphia 6:4, Chicago – San Jose 4:2, Nashville – Edmonton 2:4, St. Louis – NY Islanders 1:0 pp, Detroit – NY Rangers 2:5, Columbus – Buffalo 6:4, Florida – Vancouver 2:3 pp, Montreal – Los Angeles 1:4, Ottawa – New Jersey 1:3, Tampa Bay – Vegas 4:3, Washington – Dallas 3:2

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy