Čechom zariadil výhru dvojgólový Chorý, Maďari doma zaskočili favorita. Ukrajincov nasmeroval k triumfu Mudryk

V „áčku“ zakopli Holanďania, ktorí iba remizovali na pôde Maďarska 1:1. Vďaka tomu si náskok na čele skupiny vypracovali Nemci.

Mužstvo trénera Juliana Nagelsmanna zdolalo Bosnu a Hercegovinu 2:1 zásluhou dvojgólového útočníka Deniza Undava.

Česi odplatili Albáncom na Letnej prehru 0:3 z predošlého kvalifikačného cyklu ME.

Domáci mali hernú prevahu už v prvom polčase, keď dominovali v hre s loptou a v tretej minúte ich poslal do vedenia Tomáš Chorý.

SR Futbal LN C Švédsko BAX Čítajte viac Famózny Strelec! Dvoma gólmi spasil Slovensko, Švédi si neustrážili dvojgólový náskok

Dvadsaťdeväťročný útočník Slavie Praha sa presadil aj po hodine hry a poistil druhé víťazstvo Čechov v skupine.

„Oranjes“ mali v Budapešti výraznú prevahu v percentuálnom vyjadrení držania lopty (74:26). Od 32. minúty však ťahali za kratší koniec po góle Rolanda Sallaia.

Pozor Aktualita:  Litvínovská mašina v říjnu vykolejila

Šance na záverečný nápor im výrazne skomplikoval v 79. minúte kapitán Virgin van Dijk, ktorý v priebehu troch minút videl dvakrát žltú kartu a Holanďania dohrávali v desiatich.

Paradoxne, v početnej nevýhode dokázali zachrániť aspoň bod, už po štyroch minútach od vylúčenia van Dijka zabezpečil deľbu bodov Denzel Dumfries.

03. Nou Camp Čítajte viac Mlátili sa drevenými tyčami. Na štadióne Barcelony došlo k bitke medzi robotníkmi. Ich zamestnávateľ zareagoval rázne

Pozíciu lídra si v 4. skupine „béčka“ upevnilo Turecko víťazstvom 1:0 nad Čiernou Horou.

Turci navyše využili zaváhanie Walesu, ktorý iba remizoval na ihrisku Islandu 2:2 a na čele sa odpútali so siedmimi bodmi, Walesania majú päť.

Liga národov, 3. kolo:

A-divízia
Bosna a Hercegovina – Nemecko 1:2 (0:2)
Góly: 71. Džeko – 30. a 36. Undav

Pozor Aktualita:  Súd zasiahol v kauze futbalovej transgenderky. Zakázal proti nej akékoľvek protesty

Maďarsko – Holandsko 1:1 (1:0)
Góly: 32. Sallai – 83. Dumfries. ČK: 79. van Dijk (Hol.) po druhej ŽK.

Slovensko – Švédsko 2:2 (1:2)
Góly: 45. a 72. Strelec – 25. Ayari, 32. Sema. Rozhodcovia: Mariani – Bindoni, Tegoni (všetci Tal.), ŽK: Vavro, Suslov, Duda, Gyömbér – Douglas, Karlström, 15.381 divákov.

Estónsko – Azerbajdžan 3:1 (2:1)
Góly: 32. Jakovlev, 45.+2 Sinjavskij, 71. Shein – 45.+1 Bajramov (11 m)

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy