Druhý zápas, druhá prehra pre Boleslav. V EKL je naďalej bez straty Chelsea i poľský majster so slovenským obrancom

Vo štvrtkovom zápase zvíťazili na pôde gréckeho Panathinaikos Atény hladko 4:1. Dvoma gólmi sa na tom podpísal portugalský útočník Joao Felix, po jednom zásahu pridali Mychajlo Mudryk a Christopher Nkunku.

Medzi stopercentné tímy patrí po 2. kole aj talianska Fiorentina, ktorá zvíťazila na pôde švajčiarskeho St. Gallen 4:2. Bez straty bodu je tiež poľský majster Jagiellonia Bialystok.

Mužstvo, v ktorom pôsobí slovenský legionár Peter Kováčik, triumfovalo nad moldavským Petrocubom 2:0. Dvadsaťdvaročný obranca zasiahol do duelu v 87. minúte.

Hráči Mladej Boleslavi utrpeli druhú prehru v súťaži, pred domácimi fanúšikmi podľahli švajčiarskemu Luganu 0:1.

Nico Williams Čítajte viac Prvá prehra Slavie, rozhodol hviezdny Williams. Mourinho úspešný proti svojmu bývalému klubu, Lazio stále na čele

Desať minút pred koncom stretnutia nevyužil šancu na vyrovnanie Patrik Vydra, ktorý nepremenil pokutový kop.

Zo Slovákov štartoval v základe obranca Martin Králik, Andrej Kadlec zápas sledoval z lavičky náhradníkov.

Pozor Aktualita:  Záhadná príčina smrti mladej atlétky odhalená. Otec jej kamarátky prezradil mrazivé detaily

Vikingur Reykjavík zaznamenal prvé body v súťaži, keď doma zdolal belgický tím Cercle Bruggy 3:1.

Druhé víťazstvo si pripísala Legia Varšava, ktorá zvíťazila nad srbským TSC 3:0. Španielsky Betis Sevilla má po remíze s Kodaňou 1:1 na konte jediný bod.

2. kolo ligovej fázy EKL:
Vikingur Reykjavík – Cercle Bruggy 3:1 (1:1)
Góly: 17. Sigurpalsson, 76. Djuric, 83. Vatnhamar – 16. Olaigbe

APOEL Nikózia – Borac Banja Luka 0:1 (0:0)
Gól: 63. Savič

Djurgardens IF – Vitoria Guimaraes 1:2 (0:0)
Góly: 62. Stensson – 58. Manu, 79. Santos

FC St. Gallen – ACF Fiorentina 2:4 (1:0)
Góly: 23. Mambimbi, 62. Gortler – 54. a 69. Ikone, 50. Martinez Quarta, 90.+4 Gosens

Heart of Midlothian – Omonia Nikózia 2:0 (2:0)
Góly: 16. Forrest, 23. Spittal

Jagiellonia Bialystok – FC Petrocub Hincesti 2:0 (0:0)
Góly: 69. a 72. Pululu
/P. Kováčik (Jagiellonia) nastúpil v 87. min/

KAA Gent – Molde FK 2:1 (1:0)
Góly: 24. Fadiga, 90.+6 Brown – 78. Daehli

Larne FC – Shamrock Rovers 1:4 (0:3)
Góly: 48. Gallagher – 3. Burns, 24. Kenny, 30. Cosgrove (vl.), 54. Burke

Pozor Aktualita:  Hviezdny Neymar sa v Rijáde na tenise dočkal vypískania. Končiaci Nadal si zahrá s Djokovičom

NK Celje – Istanbul Basaksehir 5:1 (3:0)
Góly: 51. a 77. Kučys, 5. Svetlin, 30. Brnič, 34. Sešlar – 75. Pelkas

Panathinaikos Atény – FC Chelsea 1:4 (0:1)
Góly: 69. Pellistri – 22. a 55. Felix, 49. Mudryk, 59. Nkunku (z 11 m)

Rapid Viedeň – FC Noah 1:0 (1:0)
Gól: 31. Beljo

FK Mladá Boleslav – FC Lugano 0:1 (0:1)
Gól: 38. Steffen
/M. Králik odohral celý zápas, A. Kadlec (obaja Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov/

TSC Bačka Topola – Legia Varšava 0:3 (0:1)
Góly: 11. Kapustka, 47. Luquinhas, 62. Chodyna

HJK Helsinki – FC Dinamo Minsk 1:0 (0:0)
Gól: 46. Möller, ČK: 83. Melnichenko (Dinamo)

NK Olimpija Ľubľana – LASK Linz 2:0 (1:0)
Góly: 14. Blanco, 80. Schwaizer

AE Pafos – 1. FC Heidenheim 0:1 (0:1)
Gól: 25. Mainka