Haraslín jednou z kľúčových postáv Sparty, český šampión na úvod Ligy majstrov s jednoznačným víťazstvom

Sparta vyletela na súpera a už v 2. minúte vypukla na Letnej erupcia gólovej radosti. Haraslínovu strelu po dravom prieniku do pokutového územia vyrazil brankár Salzburgu iba pred Kairinena a ten nemal problém poslať loptu do siete.

O dve minúty mohol Haraslín zvýšiť náskok „rudých“, jeho pokus z diaľky po zlej Blaswichovej rozohrávke tesne minul ľavú žrď.

Neskôr volala po góle aj Olatunjiho hlavička, ktorej chýbali k úspechu centimetre. Nigérijský útočník sa dočkal pred odchodom do šatne.

Šikovne si zbehol do pokutového územia na Vitíkov nákop a krížnou strelou z ostrého uhla poslal dominujúcu Spartu do dvojgólového vedenia.

Domáci kontrolovali vývoj zápasu a v 58. minúte uštedrili súperovi tretí úder. Laci sa vnútri šestnástky „pohral“ s dvojicou brániacich hráčov, položil si aj brankára Salzburgu a zasunul loptu do odkrytej brány – 3:0.

Pozor Aktualita:  Úvodný šláger AC a Liverpoolu nesklamal, Bayern zosmiešnil Chorvátov deviatimi gólmi. Real nedopustil rodiacu sa senzáciu

Haraslín opustil trávnik v 72. minúte za rozhodnutého stavu a aplauzu publika. Salzburg zaostal za očakávaniami a v Prahe prehral rozdielom triedy.

Šachtar mohol ísť proti Bologni do vedenia v 4. minúte, Sudakova však z jedenástky vychytal brankár Skorupski.

slovan - celtic Čítajte viac ONLINE: Slovanu vstup do Ligy majstrov nevychádza. Celtic vedie po góle z rohového kopu, Weiss v “tutovke” zlyhal

Smolu mali hostia aj v tom, že v priebehu prvého dejstva prišli o zranenú dvojicu Sikan – Konopľa. Prvý polčas nepriniesol veľa vzruchu pred bránami, v druhom mala navrch Bologna, ale loptu jej hráči do siete nedopravili.

Pozor Aktualita:  Zadýchaný, ale pripravený: V Celtic Parku je najlepšia atmosféra na svete. Hrajú dobrý futbal, ale to aj my, tvrdí Weiss