Kde sa dvaja bijú… Veľkú cenu USA ovládli piloti Ferrari, tvrdý boj zviedli Norris s Verstappenom

V záverečných kolách napokon obhajca titulu Max Verstappen na Red Bulle neubránil ataky svojho najväčšieho rivala v tejto sezóne. Štyri kolá pred koncom dokázal Lando Norris predstihnúť Holanďana a napokon sa posunul na tretie miesto.

Britský pilot napokon prišiel do cieľa tretí, no v záverečnom kole dostal 5-sekundovú penalizáciu za predbehnutie Holanďana Maxa Verstappena z Red Bullu mimo trate a tak ten napokon obsadil tretie miesto.

Leclerc dosiahol v USA svoje ôsme víťazstvo v kariére a jubilejné 40. pódiové umiestnenie. V prebiehajúcej sezóne už triumfoval aj v Monaku a Taliansku.

Michael Schumacher Čítajte viac Schumacher na svadbe? Neurochirurg schladil fanúšikov: Legenda je podľa neho uväznená v nemennom stave skrehnutosti

Bezprostredne po štarte sa pôvodne druhý Verstappen pokúsil zaútočiť na Norrisa, oboch to zdržalo a vyťažili z toho Ferrari. Leclerc sa dostal do čela, za neho sa zaradili Verstappen so Sainzom. Norris sa prepadol až na štvrté miesto.

Pozor Aktualita:  Prvý Slovák sa z farmy presúva do profiligy. V akcii by sa mal predstaviť už za pár hodín

Sainz sa pokúsil predbehnúť Verstappena, ktorého v ľavotočivej zákrute vytlačil z trate. Výborný štart absolvoval Hamilton, ktorý si polepšil až o päť priečok, no už v 3. kole sa pre neho skončili preteky, keď skončil v štrku.

Na trať vyšiel safety car a poradie na čele Leclerc, Vestappen, Sainz sa dlho nezmenilo. V 22. kole prezul práve Sainz v snahe dostať sa pred Verstappena. Po návrate na trať bol siedmy za Perezom. Priebežný líder Leclerc šiel do boxov v 27. kole. Po návrate bol pred Sainzom. Návrat z boxov naopak nevyšiel Verstappenovi, ktorý sa zaradil za Sainza na piate miesto.

Pavol Farkaš, Francesco Calzona Čítajte viac Azerbajdžan vkladá svoj freestyle do futbalových šablón. Bránu do sveta mu otvárajú Baku aj F1

Po tom, čo išli prezuť aj Piastri s Norrisom sa čelo poradia ustálilo v zložení Leclerc, Sainz, Verstappen. Za nimi však jazdili McLareny, pričom Norris mal rýchlosť a postupne sťahoval manko na Verstappena. Holanďan sa od 47. kola úporne bránil Norrisovi, ktorý mal o šesť kôl čerstvejšie pneumatiky.

Pozor Aktualita:  Návrat najskôr koncom roka. Rada by som jazdila už teraz, ale koleno je proti, priznáva Vlhová

V 52. kole to Norrisovi vyšlo, no predbehol ho mimo trať a v záverečnom kole dostal 5-sekundový trest. Na výbornom 6. mieste prišiel do cieľa Brit George Russell z Mercedesu, ktorý štartoval až z 20. pozície. Výrazný posun zaznamenal aj Austrálčan Liam Lawson z RB, ktorý obsadil 9. miesto, hoci na trať vyšiel z 19-teho.

Do konca šampionátu ostávajú ešte päť súťažných víkendov. Nasledujúce preteky sú na programe v nedeľu 27. októbra v Mexiku. Sezóna vyvrcholí 8. decembra v Abú Zabí.

Správu aktualizujeme

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy