Liptáci sa po dráme so Slovanom tešia z prvej výhry, Zvolen piatykrát v rade bez bodu. Košice získali skalp majstra

Michalovce triumfovali v štvrtom stretnutí za sebou. Zvolen prehral piatykrát v rade, neuspel v siedmom z ôsmich duelov a je na predposlednej 11. priečke.

Domáci sa ujali vedenia v 5. minúte, keď Varga svojou strelou z pravej strany prekvapil Boľa. V úvode druhej padli štyri góly počas 77 sekúnd.

Najprv Bondra v oslabení vyrovnal, krátko na to Krastenbergs využil presilovku a Kudrna upravil na 2:2.

Macek v 36. minúte poslal Zvolen prvýkrát do vedenia, ale Michalovce v tretej počas 49 sekúnd otočili Drgoňom a Kabáčom. Olson síce v početnej výhode vyrovnal, no rovnako v presilovej hre rozhodol Fominych.

Tipos extraliga – 8. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)
Góly: 5. Varga (Valach, Bodák), 24. Krastenbergs (Fominych, Daugavinš), 42. Drgoň (Rockwood, Svitana), 43. Kabáč (Vašaš, Johnson), 60. Fominych (Daugavinš) – 24. Bondra (Olson), 25. Kudrna (Hecl, Beňo), 36. Macek (Zuzin, Kukuča), 48. Olson (Zuzin, Sheehy). Rozhodcovia: Štefik, Orolin – Ordzovenský, Tomáš, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, 2108 divákov.

Michalovce: Junca – Bodák, Slováček, Drgoň, Pišoja, Marcinko, Meliško, Jasečko – Daugavinš, Rockwood, Krastenbergs – Svitana, Johnson, Vašaš – Fominych, Rönni, Valach – Kabáč, Solenský, Varga – Fedor
Zvolen: Boľo – Bindulis, Halbert, Beňo, Sládok, Hudec, Robertson, Kobolka – Hecl, Olson, Kudrna – Bondra, Sheehy, Bracco – Zuzin, Marcinek, Mišiak – Gron, Jendek, Kukuča – Macek

HC MONACObet Banská Bystrica vyhrala v Tipos extralige piaty duel za sebou. V utorkovom zápase 8. kola zdolala HK Poprad 3:2 po nájazdoch. Pre hostí to bola piata ligová prehra v sérii.

Poprad musel pod Urpínom pre zranenie striedať v tretej tretine za stavu 2:0 pre domácich brankára Belányiho za Vaya.

Otočiť vývoj sa mu síce nepodarilo, no získal aspoň bod po dvoch góloch v závere tretej tretiny.

Bystričania svoju hernú prevahu potvrdili dvoma gólmi v prvej tretine, keď sa najprv ujala tečovaná strela Michalčina z osi útočného pásma a potom sa z vyrazenej strely presadil pred bránkoviskom doklepnutím puku pohotový Boucher.

HC košice, hk nitra Čítajte viac Extraligový súboj Košíc proti majstrovi z Nitry sme sledovali ONLINE

V strednom dejstve sa obraz hry nemenil, no hostia odmietli zníženie po úniku Cracknella, ktorý mieril do hornej žŕdky.

V tretej vyrovnanej tretine Popradčania vyrovnali po tečovaných strelách Paločka a Cracknella v závere duelu a vynútili si predĺženie.

V ňom prežili oslabenie a tak sa rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich uspeli domáci, dvakrát sa presadili a víťazný zásah bol pripísaný exekútorovi prvého nájazdu Petriskovi.

HC MONACObet Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 po predĺžení a nájazdoch (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 5. Michalčin (D. Stránský, Bíreš), 16. Boucher (Voyer) 65. Petriska (rozh. sam. nájazd) – 56. Matúš Paločko (M. Suchý (Fereta), 59. Cracknell (O. Turan, Calof). Rozhodcovia: Crman, Moller – D. Konc ml., Frimmel, vylúčenia: 2:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1864 divákov
Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Žabka, Zeleňák, Michalčin, D. Stránský, Česánek – Petriska, Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Tomka – A. Stránský, Čunderlík, Matoušek
Poprad: Belányi (49. Vay) – D. Brejčák, Kotvan, O. Turan, Fereta, Ligas, Bourque, Sluka – Coskey, Cracknell, Török – Calof, J. Šiška, Centazzo – Matúš Paločko, M. Suchý, Nauš – Šotek, Urbánek, Kundrík

Pozor Aktualita:  V zbierke jej chýba len medaila z olympiády. Slovenská atletika prišla o veľké meno, Hrašnová končí

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Nitra 5:3. Po prvej tretine prehrávali 0:2, no štyrmi gólmi v druhej časti otočili skóre.

„Oceliari“ zvíťazili vo štvrtom zápase v sérii a na konte majú 18 bodov. Nitrania neuspeli v druhom zápase za sebou, doteraz nazbierali 14 bodov.

HC Košice – HK Nitra 5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
Góly: 22. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 24. Šimun (Havrila, Teves), 34. Jääskeläinen (Pollock, Gildon), 36. Pollock (Gildon, Jääskeläinen), 60. Martel (Parlett) – 2. Ritchie (Buček, Cotton), 14. Pobežal, 45. Stacha (Vitaloš, Lacka). Rozhodovali: Snášel, Kocúr – Stanzel, Hajnik, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3453 divákov.
Košice: Janus – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Šedivý, Deyl – Petráš, Chovan, Mikúš – Martel, Pollock, Jääskeläinen – Krivošík, Kohút, Lamper – Bartánus, Havrila, Šimun
Nitra: Kašík (36. Aittokallio) – Cotton, Mezei, Auk, Hain, Vitaloš, Stacha, Bača – Ritchie, Gill, Buček – Bajtek, Bubela, Jackson – Lacka, Pobežal, Okoličány – Bačo, Hrnka, Csányi

Hlasy po zápase:
Dan Ceman, tréner HC Košice: „Dnešný zápas bol pre nás veľký test. Súper hrá výborný hokej, má nového trénera. Na tento zápas sme sa tešili. V prvej tretine bolo niekoľko únikov na oboch stranách, Nitra ich lepšie využila. Druhú tretinu sme fantasticky odohrali, dali sme v nej tri góly počas presiloviek. Počas hry piatich proti piatim sme hrali jednoducho. V tretej časti sme zblokovali veľa striel. Sme veľmi radi za zisk troch bodov.“
Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: „Zápas sa pre nás dobre vyvíjal. Odohrali sme solídnu prvú tretinu, po ktorej sme viedli 2:0. V druhej sme mali herný výpadok. O výsledku zápasu rozhodli špeciálne tímy, teda presilovky a oslabenia. My sme naše oslabenia opäť nezvládli – rovnako ako v minulom zápase a v presilovkách sme sa nepresadili. Súper to mal presne naopak. To bola hlavná príčina našej prehry. V závere sme sa snažili vyrovnať, mali sme šance, no napokon rozhodli spomínané faktory.“

Pozor Aktualita:  Dostane Kovář šanci? Potřebujeme ho, míní trenér Leverkusenu

Liptovský Mikuláš sa v 8. kole dočkal prvého víťazstva v sezóne. V utorkovom domácom zápase zdolali HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení, no napriek tomu zostali v tabuľke na poslednom 12. mieste.

Rozhodujúci gól strelil v 61. minúte počas presilovej hry poľský útočník Aron Chmielewski.

hk 32 lipovský mikuláš, hc slovan Čítajte viac Zápas HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava sme s vami sledovali ONLINE

Slovan začal duel lepšie a v prvej tretine sa už šiestykrát v ročníku presadil Kanaďan Wade Murphy. Domáci však postupne pridali a v 53. minúte boli odmenení vyrovnávajúcim gó­lom.

Strelu Filipa Mezovského tečoval Alexander Avcin a dosiahol prvý presný zásah v sezóne. Duel dospel až do predĺženia a faul Patrika Bačika potrestal Chmielewski.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Slovan Bratislava 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 53. Pereskokov (Mezovský), 61. Chmielewski (Réway) – 17. Murphy (Hoelscher). Rozhodcovia: Jobbágy, Novák – Junek, Tichý, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 873 divákov.
Liptovský Mikuláš: Fitzpatrick – Jendroľ, Hraško, Taylor, Mezovský, Fekiač, Lalík, Štrbáň – Gerlach, Quince, Žitný – Pereskokov, Sukeľ, Réway – Tkáč, Uhrík, Chmielewski – Šandor, Vankúš, Avcin – Vojtech
Slovan Bratislava: Šutov – Acolatse, Bačik, Brincko, Golian, Královič, Sersen, Maier – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Pánik – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg

HK Dukla Trenčín si poradil s nováčikom zo Žiliny 4:3. Domáci po šiestich prehrách v úvode sezóne dosiahli druhý triumf za sebou a posunuli sa na 9. miesto. Žilina zaznamenala tretiu prehru v rade, figuruje na 8. priečke.

Prvý gól padol až v úvode druhej časti, fínsky útočník Leskinen sa presadil aj v druhom stretnutí za Trenčín. Mucha v tretej tretine vyrovnal počas presilovky, no domáci počas 163 sekúnd odskočili zásluhou Cardwella a Greena.

Žilina síce kontrovala zásluhou Tourignyho, no Baláž rozhodol zakončením do prázdnej brány. Výsledok už len upravil Jones.

HK Dukla Trenčín – Vlci Žilina 4:3 (0:0, 1:0, 3:3)
Góly: 21. Leskinen (Josling, Stapley), 47. Cardwell (Ahl, Green), 49. Green (Baláž, Cardwell), 59. Baláž (Green) – 46. Mucha (Jones, Tourigny), 50. Tourigny (Bezúch, Lukosevicius), 60. Jones (Tourigny, Bezúch). Rozhodcovia: Krajčík, Hronský – Durmis, Jedlička, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2151 divákov.

Pozor Aktualita:  Mlátili sa drevenými tyčami. Na štadióne Barcelony došlo k bitke medzi robotníkmi. Ich zamestnávateľ zareagoval rázne

** Trenčín:** Valent – Cardwell, Macejko, Hatala, Schmiemann, Laurenčík, Starosta, Bokroš, Hlaváč – Green, Baláž, Ahl – Josling, Stapley, Leskinen – Hudec, Bortňák, Sojčík – Tomík, Dej, Krajčovič
Žilina: LaCouvee – Rajnoha, Tourigny, Pobežal, Gachulinec, Diakov, Holenda, Vajko – Lukosevicius Jones, Mucha – Kolenič, Walega, Bezúch – Koyš, Mráz, Varga – Juščák, Šmída, Belluš – Dubravík

HK Spišská Nová Ves triumfovala na ľade HC Mikron Nové Zámky 5:2 a potvrdila post lídra súťaže.

Na prvom mieste tabuľky má 20 bodov, keď zvíťazila v siedmich z ôsmich duelov. Novozámčania prehrali tretíkrát za sebou a priebežne figurujú na 10. mieste tabuľky.

HC Mikron Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 6. Linet (Roman, Handlovský), 33. Guay (Boudrias) – 10. S. Barcík (Hannoun, Rapáč), 11. Romaňák (Števuliak, Harper), 20. Harper (Myklucha), 45. Vaverčák (Ališauskas, Groch), 47. Andrusiak (Hannoun, Ford). Rozhodcovia: Goga, J. Konc ml. – Vyšný, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Vandas (Spiš.) DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 826 divákov.
Nové Zámky: Tamminen – Novajovský, Boudrias, Komuls, Kowalczyk, Luža, Roman, Semaňák – Hamaliuk, Guay, Golod – Lapšanský, Slovák, Tvrdoň – Kodhaj, Linet, Handlovský – Štrauch, Ondrušek, Ružek
Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, S. Barcík, Romaňák, Vaverčák – Rapáč, Ford, Majdan – Andrusiak, Harper, Hannoun – Danielčák, Drábek, Vandas – Števuliak, Myklucha, Džugan – Frankovič

Načítavajú sa športové výsledky…

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy