Majster sveta vychválil slovenskú hviezdu: Mamma mia! Dajte mi Lobotku, chcem mať jedenásť takých hráčov

Nováčik pricestoval na Štadión Diega Armanda Maradonu v pozícii outsidera a vôbec mu nepomohlo, že zaspal úvod.

Prvý gól domácich totiž dal Scott McTominay už po 25 sekundách hry.

Výrazný podiel na triumfe SSC mal Romelu Lukaku, belgický útočník strelil v 53. minúte víťazný gól z pokutového kopu a ďalšie dva presné zásahy pripravil spoluhráčom.

Neapol natiahol ligovú šnúru na šesť stretnutí a veľkú zásluhu mal na tom aj Stanislav Lobotka. Slovenský stredopoliar odohral takmer celý zápas, striedal až v nadstavenom čase druhého polčasu.ň

weiss slovan Čítajte viac Prečo Weiss junior končí kariéru? Po Kmotríkovi prehovoril aj klubový lekár. Jeho slová mnohých prekvapia

Portál Flash Score ho s ratingom 7,3 zaradil spolu s dvojicou McTominay, Lukaku medzi troch najlepších hráčov domáceho tímu.

Hra slovenskej „šestky“ zaujala aj trénera súpera Cesca Fabregasa.

Svetového šampióna a majstra Európy netreba fanúšikov predstavovať. Niekdajšia hviezda Barcelony či Arsenalu sama bývala elitným stredopoliarom a kvalitnú hru v strede poľa vie veľmi dobre oceniť.

Pozor Aktualita:  O svojom triumfe rozhodli v druhom polčase. Mladí Slováci si poradili s Luxemburskom

“Mamma mia, Lobotka je úžasný hráč! Prosím, dajte mi ho, chce jedenásť takých hráčov. Takých hráčov potrebujete, keď chcete vyhrávať zápasy.

Hráčov, ktorí chápu futbal a vedia súperom odobrať loptu. Takých veľmi uznávam,” vravel s dávkou taliančiny 37-ročný Španiel, ktorý zasadol na lavičku nováčika z Coma vlani.

Rešpekt medzi dvoma legendami - tréner Coma... Foto: Andrea Staccioli/Insidefoto/Shut / Shutterstock Editorial / Profimedia

fabregas Rešpekt medzi dvoma legendami – tréner Coma Cesc Fabregas a kouč Neapola Antonio Conte.

Napriek prehre pod Vezuvom videl na výkone svojho mužstva pozitíva.

“Nie som spokojný, pretože sme prehrali, prišli sme si sem pre body. Ale chválim hráčov za odvahu, prvú hodinu sme hrali dobre.

Pozor Aktualita:  Senzačná medaila pre Slovensko. Mladučká boxerka berie z ME bronz

To bola integrita našej hry, tak sa chceme prezentovať,” pokračoval v hodnotení zápasu pre talianske médiá.

Spomenul aj svojho kolegu, domáceho kouča Antonia Conteho a priznal, že medzi nimi vládne veľký rešpekt.

pogba Čítajte viac Zásadný zvrat v prípade hviezdneho Pogbu. Arbitráž mu výrazne znížila trest za doping

“V trénerskej miestnosti som s ním strávil 10 minút, vymenili sme si názory na viaceré témy. Je skvelý tréner, trénuje už roky, veľa toho povyhrával.

Trénoval hráčov najvyššej kvality a pre mňa bolo potešením a cťou, že som mu mohol čeliť. Za mňa je jedným z najlepších trénerov za posledných 10–15 rokov,” vyjadril sa na adresu talianskeho kolegu.

Načítavajú sa športové výsledky…

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy