Minela, ktorá mohla vyjsť Slovan draho. Prečo nekorčuľoval ďalej? Rozhodnutiu Pánika sa čudovali viacerí

Belasí získali z posledných piatich zápasov 13 bodov a z druhého miesta strácajú na vedúcu Spišskú Novú Ves už len bod.

Spišiaci včera podvečer na Nepelovom štadióne nevyužili šancu odpútať sa od tabuľkových prenasledovateľov a so Slovanom prehrali 1:2.

Doplatili na nedisciplinovaný výkon v prvej tretine, počas ktorej mali štyroch vylúčených hráčov, čo domáci využili na dva presilovkové góly.

„Skoro polovicu úvodnej tretiny sme hrali oslabení, súper vtedy získal vedenie, ktoré rozhodlo zápas. Nie je to prvýkrát, čo nám nevyšiel vstup do stretnutia. Niektoré naše štarty boli “podivuhodné“. Musíme na tom zapracovať,” reagoval obranca Spišiakov Juraj Valach.

pánik repre Čítajte viac Obdivuje Ruskú raketu, z prvých peňazí si kúpil iPhone. Šampión v džude vie z hokeja všetko, no nie vždy to na ľade ukáže

Líder tabuľky zo Spiša po prehratej prvej tretine zlepšil svoju hru, prestrieľali domácich, ale v belasom drese výborne chytal Andrej Šutov.

Prekonal ho až Dante Hannoun tri minúty pred koncom a zo záveru tak bola dráma. Hostia odvolali brankára, snažili sa o vyrovnanie, ale nechýbalo veľa a mohli inkasovať definitívny úder.

Pozor Aktualita:  Juhoamerická kvalifikácia na MS: Brazília ratovala body v poslednej chvíli, ďalší gigant zaváhal

Lenže Richard Pánik, útočník s 500 zápasmi v NHL, prekvapujúco minul. Tridsať sekúnd pred koncom nikým neatakovaný zvolil strelu krátko po tom, ako prešiel červenú čiaru, ale do odkrytej bránky nezamieril presne.

Fanúšikov na sociálnych sieťach jeho rozhodnutie prekvapilo.

„Prečo nekorčuľoval ďalej? Ak by chcel, mohol puk pohodlne doviesť až k bránkovej čiare,“ napísal jeden z priaznivcov. „Minela, ktorú od hráča jeho kalibru neuvidíte často,“ znela ďalšia z reakcií.

Pozrite si video, Pánikov pokus od času 04:55 min

Ostrieľaného forvarda by nepresný pokus mrzel dvojnásobne, ak by sa Spišskej podarilo v závere vyrovnať, ale to sa nestalo. Slovan si najtesnejší náskok udržal a oslavoval dôležitý triumf.

Domácu oporu Samuela Takáča potešil kvalitný defenzívny výkon.

„Vieme, že Spišská má najmä smerom dopredu veľkú kvalitu. Dali sme si na ich hráčov pozor, podržal nás brankár. V závere sme sa trochu triasli o výsledok, ale zvládli sme to,“ vravel.

Pozor Aktualita:  Úsmev, lesklé oči aj smútok v hlase. Jeden z najlepších futbalistov histórie ukončil kariéru

Juraj Valach, Mareks Mitens Čítajte viac Spišiaci prvýkrát bez bodu, Slovan rozhodol v úvode. Majster z Nitry ukončil sériu prehier na ľade Michaloviec, kanonáda Košíc

Slovan po výhre na ľade majstrovskej Nitry zdolal aj lídra tabuľky, už v stredu ho čaká duel na ľade Michaloviec.

„Teraz sa nám darí, ale stále ešte máme na čom pracovať. Platí to aj o presilovkách. Chceme ich hrať jednoduchšie a nie vymýšľať zbytočne komplikované riešenia,“ dodal Takáč.

Pre Spišskú, ktorá hostí Michalovce v piatok, išlo o prvú prehru po sérii ôsmich výhier.

„Je dobré, že sme pozbierali body, ale sezóna je ešte len na začiatku, treba v tom pokračovať. Všetci vieme, že máme čo naprávať, náš hokej môže vyzerať aj inak,“ doplnil Valach.

Načítavajú sa športové výsledky…

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy