Nesmieš hrať ako s chlapcami medzi činžiakmi. Calzona vraví, že Strelec ho začal počúvať

Reprezentačný tréner Francesco Calzona musel byť s remízou 2:2 proti silnému Švédsku spokojný. Obzvlášť po prvom polčase, v ktorom severania Slovákov doslova prevalcovali. Takto odpovedal na otázky novinárov po zápase.

Povedzte, aký to bol zápas?

Prvých 35 minút hrali Švédi skvele, avšak my sme tiež neboli takí, ako sme chceli. V závere polčasu sme sa však chytili, našu obranu i stredovú líniu sme posunuli vyššie, čoho výsledkom bol aj gól do šatne na 1:2. Vzhľadom na vývoj zápasu bol veľmi dôležitý.

Ani druhý polčas sme nezačali ideálne, ale následne sme 40 minút hrali na vysokej úrovni. Musím vyzdvihnúť Švédov, majú vynikajúce mužstvo, odohrali tu perfektný zápas. Konečná remíza 2:2 je na základe toho, čo sme v druhom polčase predviedli, zaslúžená.

Haraslín po remíze so Švédskom: K víťazstvu sme mali blízko

V čom bola príčina slabého úvodu?

Problém bol to, že sme robili to, čo sme nemali. Vedeli sme, že Švédi držia hráčov v medzipriestoroch, aj sme sa na to pripravovali, oni však napriek tomu dokázali rozdávať prienikové prihrávky. Boli sme zbytočne hlboko a nedostupovali ich.

Trpeli sme, nefungovalo nám to tak, ako sme chceli. Neboli to vydarené minúty a preto sme radi, že sme dostali len dva góly, lebo súper si vypracoval viacero veľmi dobrých šancí. Nemalo by sa nám stávať, že druhej strane dovolíme takto dominovať.

Pozor Aktualita:  Najstarší európsky bežecký maratón sa uskutočnil 6. októbra v Košiciach

SR Futbal LN C Švédsko BAX Čítajte viac Famózny Strelec! Dvoma gólmi spasil Slovensko, Švédi si neustrážili dvojgólový náskok

Čo si na remíze 2:2 najviac ceníte?

Že mužstvo malo silu reagovať. Že do konca tomu verilo. Nebolo zmierené s tým, že prehrá a boli fázy, kedy sme siahali aj po výhre. Je to dôležitý a dobrý signál – to, že sme sa takto vrátili, za to som šťastný. Dokazuje to, že mužstvo má charakter.

Keď hľadím na zápas so Švédskom, tak návrat z 0:2 je veľký signál. Lebo to mohlo kadejako dopadnúť. Skvelé, že hráči nepodľahli atmosfére prvej polhodiny.

Dávida Strelca ste v minulosti neraz skritizovali. Ako sa vám pozdával tentoraz?

Dávid má obrovskú kvalitu. Je to on, kto musí pochopiť, že tu sa futbal nehrá tak, ako s kamarátmi medzi činžiakmi. Zdá sa, že to už pochopil. Stáva sa hráčom vysokej kvality a je to len a len jeho zásluha. Kritiku pochopil správne a zlepšuje sa.

Poznám ho odkedy hral v Taliansku, je to veľmi dobrý hráč, stále sa môže zlepšovať a raz hrať za veľký klub. Najviac ma hnevá, keď vidím v hráčovi potenciál a on ho nenapĺňa. Preto tá predošlá kritika.

Zlatan Ibrahimovič Čítajte viac Somálci, Turci, Juhoslovania i Poliaci. V imigrantskom gete vyrástol kráľ. Najsebavedomejší zo všetkých

Pozor Aktualita:  Kde sa dvaja bijú... Veľkú cenu USA ovládli piloti Ferrari, tvrdý boj zviedli Norris s Verstappenom

Čo sa týka jeho defenzívnej práce, dnes sa mi jeho prvá polhodina nepáčila, vo zvyšku zápasu bol prakticky perfektný. Bol to on, kto bol zlomovým bodom v zápase – dal dôležitý gól a zavelil k obratu.

Čiže s ofenzívou ste spokojný?

Tak ako som spomínal v minulých týždňoch, vidím tam progres. Vytvárame si šance. Musíme sa zlepšiť v obrane, lebo teraz nám to vôbec nefungovalo. Od stredných stredových hráčov až po útočníka.

V defenzíve musíme byť, šance máme, ale pokiaľ nebudeme pevný vzadu, budeme to mať ťažké. Nie vždy sa vám podarí takto otočiť zápas.

A čo stopéri? V poslednom období toho v kluboch veľa nenahrali…

V strede obrany nemáme problémy. Aj Denis Vavro začal hrávať v bundesligovom klube, predtým hrával v Lige majstrov. Pod mojim vedením podáva stabilné výkony. Adam Obert mal ráno problémy, asi to súvisí s tým, že cez víkend po dlhom čase odohral zápas.

Sme v polovici súťaže. Aké ťažké bude obsadiť prvé, postupové miesto?

Dosiaľ sme zanechali dobrý dojem, ale mnoho ešte musíme zlepšiť, aby sme túto skupinu ovládli. Nie som mág, neviem, ako sa to skončí, ale pokiaľ nepoľavíme, alebo sa nebudeme prezentovať ako počas prvých 35 minút proti Švédku, potom to môžeme dotiahnuť naozaj ďaleko.

SR BA FUTBAL CORGOŇ LIGA ŠK BA MŠK ŽILINA Čítajte viac Mal nahradiť Kozáka, do Švédska ho dostal Borbély. Zradiť Weissa? Za prvú šancu mu budem navždy vďačný

Pozor Aktualita:  Za nárůst zápasů si můžete sami. Legenda Bayernu si rýpla do hvězd

Do zápasu proti Azerbajdžanu sú necelé tri dni. Čo považujete v tomto smere za najdôležitejšie?

Samozrejme, chceme čo najlepšie zregenerovať, nejaké zmeny budú, trebárs Vavro je vykartovaný a v Baku hrať nesmie. Som však spokojný s hráčmi, ktorí do piatkového zápasu naskočili z lavičky.

Švédi nám vzali veľa psychických aj fyzických síl, ale toto je futbal, ten dnešný je o ťažkých zápasoch v krátkom slede.

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy