Slovan dobyl Steel Arenu po dlhých 623 dňoch. Spišská Nová Ves si upevnila pozíciu lídra

Slovanu sa podarilo dobyť košickú Steel Arenu po dlhých 623 dňoch. Naposledy to dokázal 3. februára 2023, keď u Oceliarov vyhral 1:0. Nasledujúcich osem stretnutí počas celého ročníka 2023/24 prehral.

Prvýkrát v sezóne bolo v Steel aréne vypredané a v búrlivej atmosfére začali lepšie hostia, ktorí viedli gólom Martina Bakoša.

Druhú tretinu spestrila aj pästná výmena Martina Bakoša so Senom Acolatsem. Tretia časť vyvrcholila drámou, keď v 59. minúte Haralds Egle nasmeroval hostí k triumfu, no hra „oceliarov“ priniesla vyrovnávajúci gól Joonu Jääskeläinena.

Tipos extraliga, 11. kolo:
HC Košice – HC Slovan Bratislava 3:4 pp (0:1, 2:0, 1:2 – 0:1)
Góly: 22. Mikúš (Gildon), 33. Teves (Mikúš, Ferenc), 60. Jääskeläinen (Pollock Gildon) – 17. Bakoš (Acolatse), 50. Takáč (Egle, Golian), 59. Egle (Takáč), 63. Pánik (Hoelscher, Egle). Rozhodcovia: Krajčík, T. Orolin – Bogdaň, Stanzel, vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Lamper (Koš.) a Acolatse (Slov.) 5 min.+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 8347 divákov (vypredané)
Košice: Riečický – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, Šedivý, Deyl – Jääskeläinen, Krivošík, Mikúš – Martel, Pollock, Petráš – Lamper, Kohút, Šimun – Bartánus, Havrila, Repčík
Slovan: Godla – Acolatse, Bačík, Kubka, Golian, Kráľovič, Sersen, Brincko – Bakoš, Hoelscher, Pánik – Takáč, Egle, Minárik – Kukumberg, Bjalončík, Puliš – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Štetka

Dan Ceman, tréner HC Košice: „Zápas sa hral vo skvelej atmosfére. Na ľade to bolo o presilovkách, súper využil v podstate tri a aj preto zvíťazil. Rozhodla úspešnosť využívania početných výhod, no myslím si, že bolo priveľa vylúčení.“
Peter Oremus, tréner HC Slovan Bratislava: „Dnes to bolo vo výbornej atmosfére a s entuziazmom. Zápas sme zvládli aj vďaka tomu, že sme vydržali tvrdo pracovať až do konca. Myslím si, že je to zaslúžené víťazstvo. Veľmi ma teší, že nám presilovky fungovali aj bez hráčov, ktorí ich zvyčajne hrajú. V zápasoch často rozhodujú maličkosti, no hrá sa na víťazstvá a mňa teší, že sme to dnes zvládli.“

Spišiaci si upevnili pozíciu lídra

Hokejisti Spišskej Novej Vsi zdolali Duklu Michalovce 5:1. Vďaka tomu sú naďalej na čele extraligovej tabuľky.

Hostia z Michaloviec viedli po úvodnej dvadsaťminútovke 1:0 gólom Michala Kabáča, no potom sa presadili už len domáci. Útočník Juraj Majdan dal dva góly, obranca Adam Žiak sa blysol troma asistenciami. V zápase padlo až 20 dvojminútových trestov.

Pozor Aktualita:  Píšete rozprávky a prinášate klamstvá. Tréner Manchestru to nevydržal, obul sa do médií

HK Spišská Nová Ves – HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Góly: 32. Majdan (Harper), 38. Kestner (Mitens), 41. Rapáč (Žiak, Andrusiak), 53. Ford (Žiak), 58. Majdan (Žiak, Ford) – 9. Kabáč (Vašaš, Solenský). Rozhodovali: Klejna, J. Konc ml. – Tvrdoň, Pribula, vylúčení: 8:12, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 2740 divákov.
Spišská Nová Ves: Mitens – Groch, Ališauskas, Žiak, Valach, Romaňák, Barcík – Majdan, Ford, Rapáč – Kestner, Harper, Hannoun – Andrusiak, Myklucha, Števuliak – Danielčák, Drábek, Vandas – Džugan
Michalovce: Glosár – Slováček, Bodák, Meliško, Marcinko, Kulda, Pišoja, Jasečko – Krastenbergs, Rockwood, Daugavinš – Varga, Johnson, Svitana – Michnáč, Rönni, Fominych – Vašaš, Solenský, Kabáč

Dráma v predĺžení, Nitra doma prehrala

Hokejisti HK Nitra prehrali v piatkovom zápase 11. kola Tipos extraligy s Banskou Bystricou 2:3 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil Gabriel Chicoine.

V predĺžení dala najskôr gól Nitra, ale zásah Bubelu arbitri po zhliadnutí videa neuznali pre kontakt útočiaceho hráča s brankárom. Hostia potom rozhodli 39 sekúnd pred koncom predĺženia.

HK Nitra – HC MONACObet Banská Bystrica 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0)
Góly: 8. Stacha (Bajtek, Gill), 31. Pobežal (Camara) – 27. Boucher (Chicoine), 33. Adams (Šoltés, Michalčin), 63. Chicoine (Adams, Wedman). Rozhodovali: Výleta, Novák – Junek, Frimmel, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2813 divákov.
HK Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Buček, Gill, Bajtek – Bača, Auk, Jackson, Bubela, Ritchie – Stacha, Vitaloš, Camara, Pobežal, Lacka – Fatul, Lisý, Csányi, Hrnka, Bačo
Banská Bystrica: Hrachovina – Chicoine, Scarlett, Petriska, Voyer, Boucher – Zeleňák, Žabka, Faith, Wedman, Adams – Stránský, Michalčin, Matoušek, Čunderlík, Šoltés – Česánek, Valigura, Tomka

Zvolen deklasoval nováčika, zažiaril Kudrna

Zvolenskí hokejisti zvíťazili tretíkrát po sebe, tentoraz už doma nad Žilinou 7:2 a prvýkrát v sezóne v zostave s uzdraveným kapitánom Viedenským, no bez zraneného Olsona.

Nováčik spod Dubňa stále čaká na prvý bod z ľadu súpera, duel si prehral v oslabení po hrubom faule Betáka, nepomohla ani výmena brankára za stavu 4:1.

V prvej tretine dominantní domáci išli do vedenia po sóle Hecla. Lenže hostia odpovedali 43 sekúnd pred prestávkou Koleničom, keď nezaváhal pred odkrytou bránkou. Rozhodujúce bolo stredné dejstvo. V ňom po góle Mišiaka z dorážky na 2:1 žilinský Beták vrazil na mantinel Beňa, ktorému vypadla prilba a po páde musel putovať do nemocnice.

Pozor Aktualita:  Prvý Slovák sa z farmy presúva do profiligy. V akcii by sa mal predstaviť už za pár hodín

Zvolen využil päťminútovú presilovku na strelenie troch gólov, prvé dva dal Kudrna z dorážky a tečom, ďalší pridal Zuzin už za chrbát náhradníka Košarišťana z kruhu do vinkla. V tretej tretine už iba kozmeticky upravili výsledok Bondra so Sheehym na jednej a Varga na druhej strane.

HKM Zvolen – Vlci Žilina 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Góly: 11. M. Hecl (Viedenský, Robertson), 27. A. Mišiak (D. Jendek, Marcinek), 29. Kudrna (Kukuča, Halbert), 32. Kudrna (Bracco, Kukuča), 33. Zuzin (Robertson, Viedenský), 47. R. Bondra (Sheehy, Bracco), 60. Sheehy (Bracco, Kudrna) – 20. Kolenič (Walega), 52. R. Varga (Diakov, Jones). Rozhodovali: Snášel ml., Baluška – Kacej, Knižka, vylúčení na 2. min: 3:5, vyššie tresty: 29. Beták (Žilina) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 1965 divákov.
Zvolen: Kantor – Halbert, Bindulis, Beňo, M. Hudec, Robertson, Oligny, Sládok – Kudrna, Viedenský, M. Hecl – Bracco, Sheehy, R. Bondra – Kukuča, Zuzin, Macek – Marcinek, D. Jendek, A. Mišiak
Žilina: LaCouvée (32. Košarišťan) – Tourigny, Miller, Gachulinec, J. Pobežal, Diakov, Holenda, Vajko – Lukosevicius, Jones, Bezúch – M. Mucha, Walega, Kolenič – R. Varga, Galamboš , Beták – Belluš, Šmída, Koyš

Víťazstvo Popradu režíroval trojbodový Šotek

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom zápase 11. kola Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 5:3. O triumf „kamzíkov“ sa pričinil hlavne trojbodový (2+1) Alex Šotek.

Domáci zostali v tabuľke na 7. mieste. Nové Zámky prehrali v siedmom stretnutí v sérii a neuspeli v deviatich z jedenástich duelov od začiatku sezóny.

Popradčania v prvej tretine dvakrát viedli po góloch Šoteka a Suchého, no hostia dokázali odpovedať zásluhou Kováča a Handlovského.

V druhej časti „kamzíci“ počas 44 sekúnd dvoma presnými zásahmi opäť odskočili súperovi, keď sa po Centazzovi druhýkrát v stretnutí tešil Šotek. Tvrdoň v 46. minúte znížil, no Murphy krátko na to využil presilovku 5 na 3 a skóroval v prvom zápase za Poprad.

HK Poprad – HC Mikron Nové Zámky 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Góly: 3. Šotek (Suchý, Centazzo), 8. Suchý, 32. Centazzo (Šotek), 32. Šotek (Coskey), 48. Murphy (Calof) – 5. Kováč (Ondrušek, Kodhaj), 18. Handlovský (Lapšanský, Ružek), 46. Tvrdoň (Golod, Slovák). Rozhodcovia: Goga, Jobbágy – Vyšný, Hajnik, vylúčení: 1:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1653 divákov.
Poprad: Belányi (18. Vay) – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Murphy, Cracknell, Calof – Török, Šiška, Nauš – Šotek, Suchý, Coskey – Centazzo, Urbánek, Kundrik
Nové Zámky: Rychlík – Boudrias, Maalahti, Komuls, Semaňák, Luža, Roman, Chatrnúch – Ducharme, Guay, Hamaliuk – Golod, Slovák, Tvrdoň – Lapšanský, Ružek, Handlovský – Kodhaj, Ondrušek, Kováč

Pozor Aktualita:  Lazaret sa opäť rozšíril. Girona má pred Slovanom iba 12 zdravých "áčkarov", musela siahnuť do rezervy

Liptáci s druhým víťazstvom v sezóne

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali Trenčín 3:2. Zaznamenali tak druhé víťazstvo v sezóne a vďaka nemu sa posunuli na 10. miesto tabuľky pred Nové Zámky a Trenčín.

Hostia sa ujali vedenia v 4. minúte po presilovkom góle Ahla. Liptáci však odpovedali ešte v prvej tretine, keď sa v oslabení presadil Sukeľ.

Gerlach síce poslal v početnej výhode domácich do tesného náskoku, Trenčania však rovnako v presilovke vyrovnali po dorážke Hudeca. O triumfe Mikuláša rozhodol v 42. minúte Avcin opäť počas početnej výhody.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Sukeľ (Uhrík), 25. Gerlach (Ranford, Avcin), 43. Avcin (Ranford, Foote) – 4. Ahl (Stapley, Cardwell), 37. Hudec (Schmiemann, Green). Rozhodcovia: Žák, Štefik – Gegáň, Tichý, vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 877 divákov.
Liptovský Mikuláš: Surák – Foote, Lalík, Ullman, Hraško, Jendroľ, Mezovský, Štrbáň – Ranford, Quince, Réway – Gerlach, Uhrík, Chmielewski – Tkáč, Sukeľ, Avcin – Nespala, Faith, Šandor – Vojtech
Trenčín: Valent – Cardwell, Starosta, Hatala, Schmiemann, Bokroš, Laurenčík, Hlaváč, Macejko – Green, Stapley, Ahl – Josling, Dej, Leskinen – Hudec, Bortňák, Sojčík – Krajčovič, Vaňo, Maruna

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy