Štart extraligy vo veľkom štýle: Triumf nováčika, prvý hetrik aj domáce trápenie Slovana

„Belasí“ v úvodnej tretine zvládli dve oslabenia aj vďaka dobrým zákrokom Šutova a v závere, pri avizovanom vylúčení, išli do vedenia. Z dorážky sa presadil Šille.

Hostia vyrovnali v 25. minúte pri vlastnom oslabení, keď sa po Komulsovej strele dostal k odrazenému puku Ducharme. Zámky mohli vzápätí otočiť po tom, čo Novajovský naskočil z trestnej, ale v úniku netrafil bránku.

Slovan bol v ďalších minútach strelecky aktívnejší, no gólu sa dočkal až v 46. minúte, keď Acolatse potrestal vylúčenie hostí za príliš veľa hráčov na ľade. Tesne predtým neuspel Ducharme, ktorého blafák prečítal Šutov. Domáci si už tesný náskok postrážili a nad Novým Zámkami tak zvíťazil aj v šiestom zápase v sérii. Naposledy s nimi prehral pred rokom v októbri.

1. kolo Tipos extraligy:
HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 18. Šille (Acolatse, Takáč), 46. Acolatse (Bakoš, Pecararo) – 25. Ducharme (Komuls, Guay). Rozhodcovia: Rojík, Stano – Frimmel, Gegáň, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 3760 divákov.
Slovan: Shutov – Acolatse, Bačik, Kubka, Golian, Brincko, Sersen, Královič – Pecararo, Hoelscher, Murphy – Bakoš, Egle, Takáč – Puliš, Bjalončík, Šille – Dudáš, Preisinger, Lukošik – Kukumberg
N. Zámky: Grande – Komuls, Roman, Luža, Kowalczyk, Novajovský, Semaňák, Mészáros – Ducharme, Guay, Golod – Tvrdoň, Slovák, Hamaliuk – Lapšanský, Linet, Handlovský – Kodhaj, Ondrušek, Ružek – Kováč

Záver patril nováčikovi. Žilina otočila v závere

Prvý gól Žiliny po návrate medzi slovenskú elitu strelil na začiatku druhej tretiny Bruno Mráz, ktorý pretlačil puk do siete po strele Patrika Koyša.

Liptáci však ešte v prostrednej časti otočili skóre, v 37. minúte vyrovnal Martin Réway a krátko pred prestávkou poslal hostí do vedenia Alexander Avcin, keď v presilovke zužitkoval prihrávku Arona Chmielewského.

Pozor Aktualita:  Šesť zápasov, päť remíz. Trnava nevyhrala ani v Košiciach

Nováčika to nezlomilo, v 48. minúte upravil na 2:2 Brenden Miller a o šesť minút neskôr sa postaral o víťazný gól „vlkov“ Nick Jones.

DOXXbet Vlci Žilina – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 22. Mráz (Koyš, Lukosevicius), 48. Miller (Jones, Tourigny), 54. Jones – 37. Réway (Foote), 40. Avcin (Chmielewski). Rozhodovali: Klejna, J. Konc ml. – Orolin, Hercog, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3269 divákov.
DOXXbet Vlci Žilina: LaCouvee – Gachulinec, Tourigny, Miller, Pobežal, Diakov, Holenda, Vajko – Dej, Jones, Kolenič – Lukosevicius, Šmída, Fejes – Mucha, Mráz, Varga – Juščák, Galamboš, Koyš
HK 32 Liptovský Mikuláš: Surák – Foote, Lalík, Ullman, Žilka, F. Fekiač, Mezovský, Šandor, Štrbáň – Gerlach, Quince, Avcin – Pereskokov, Réway, Tkáč – J. Sukeľ, Uhrík, Chmielewski – Nespala, Vankúš, Vojtech

Kanonáda v Poprade, prvý hetrik sezóny pre Centazza

Hokejisti Popradu deklasovali v úvodnom kole nového ročníka Tipos extraligy Zvolen 7:2. „Kamzíci“ rozhodli o výsledku v druhej tretine, ktorú vyhrali presvedčivo 5:0. V drese domácich sa blysol hetrikom kanadský útočník Orrin Centazzo.

Popradčania sa ujali vedenia už po minúte, keď Centazzovu prihrávku si vrazil do vlastnej brány Oligny. Hostia odpovedali ešte v prvej polovici prvej časti, Kukuča našiel spoza brány Olsona, ktorý prekonal Vaya.

Druhé dejstvo bol v jasnej réžii „kamzíkov“, strelili päť gólov. Presadili sa Nauš, druhýkrát v stretnutí Centazzo, kapitán Turan, Urbánek a Coskey. V 53. minúte Centazzo v presilovej hre skompletizoval hetrik. Mišiak 64 sekúnd pred sirénou premiérovým gólom v extraligy upravil výsledok.

Pozor Aktualita:  Kanonáda v pohárovom súboji. Ružomberčania si proti Diviakom schuti zastrieľali

HK Poprad – HKM Zvolen 7:2 (1:1, 5:0, 1:1)
Góly: 1. Centazzo (Calof, Ligas), 24. Nauš (Šotek, Suchý), 28. Centazzo, 34. Turan (Calof, Brejčák), 36. Urbánek (Giľák, Turan), 37. Coskey (Šiška, Török), 53. Centazzo (Coskey, Bourque) – 8. Olson (Kukuča, Halbert), 59. Mišiak (Senčák). Rozhodovali: Štefik, Novák – Tomáš, Stanzel, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2529 divákov.
Poprad: Vay – Turan, Bourque, Ligas, Kotvan, Fereta, Brejčák, Sluka – Calof, Cracknell, Centazzo – Coskey, Šiška, Török – Šotek, Suchý, Nauš – Giľák, Urbánek, Žitný – Murín
Zvolen: Kantor (34. Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Hudec, Robertson, Beňo, Sládok – Kudrna, Sheehy, Hecl – Marcinek, Jendek, Zuzin – Kukuča, Olson, Bondra – Macek, Senčák, Mišiak

Úvodný gól sezóny aj tri body pre Banskú Bystricu

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali doma vicemajstra zo Spišskej Novej Vsi 4:3 po predĺžení. Úvodný gól sezóny strelil kanadský útočník „baranov“ Matthew Wedman, ktorý otvoril skóre duelu už v 110. sekunde. O triumfe domácich rozhodol v piatej minúte predĺženia Boris Žabka.

Do vedenia išli už v druhej minúte domáci, keď chybu Grocha potrestal strelou po ľade Wedman. Hostia vyrovnali tečovanou strelou Števuliaka. Lenže aj na opačnej starne sa ujala tečovaná strela Adamsa z hranice kruhu a bolo 2:1.

Spišiaci stihli do prestávky vyrovnať v presilovke po dorážke Števuliaka a v strednom dejstve otočili stav bekhendom Andrusiaka zblízka. Lenže v tretej tretine po peknej práci Adamsa Matoušek zblízka pohotovo vyrovnal a duel tak išiel do predĺženia. V ňom po rýchlom brejku rozhodol o dvoch bodov pre bystrický tím Žabka.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 4:3 pp (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)
Góly: 2. Wedman, 12. Adams (Chicoine, Michalčin), 49. Matoušek (Adams, Wedman), 64. Žabka (Voyer) – 11. Števuliak (J. Valach, Drábek), 17. Števuliak (Majdan, Mackinnon), 32. Andrusiak (Chlán). Rozhodovali: Baluška, Krajčík – Hajnik, Kacej, vylúčení na 2 min.: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2113 divákov.
Zostavy:
Banská Bystrica: Hrachovina – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Zeleňák, Česánek, Žabka, D. Stránský – Šoltés, Boucher, Voyer – Petriska, Bíreš, Výhonský – Adams, Wedman, R. Faith – Tomka, Jasenec, Matoušek
Spišská Nová Ves: Mitens – Mackinnon, Žiak, Ališauskas, Romaňák, J. Valach, Groch, Barcík – Rapáč, Ford, Majdan – Hannoun, Chlán, Andrusiak – Števuliak, Drábek, Džugan – Frankovič, Bortňák, Danielčák – Šuty

Pozor Aktualita:  Pozrite, aj teraz prevracia očami, ukázal Novak na manželku. Djokovičovci sa hádajú kvôli deťom, dostali zákaz

Správu aktualizujeme

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy