Štvorgólová Trnava, Slovan nečakane stratil doma body proti Trenčínu

Zaváhanie „belasých“ prišlo po historickom zápase Ligy majstrov proti Manchestru City (0:4). O body prišli nečakane aj po postupe do hlavnej fázy LM, keď úradujúci majstri nestačili doma na Žilinu 0:5. Na lavičke Trenčína absolvoval vydarený návrat do najvyššej slovenskej súťaže tréner Ivan Galád, ktorý dostal v závere červenú kartu.

Úvodný gól do šatne strelil za hostí Chinonso Emeka. Kouč domácich Vladimír Weiss reagoval trojitým striedaním a prišiel vlastný gól Lazara Stojsavljeviča. Slovan mal z hry vo zvyšku stretnutia viac, dostal sa k väčšiemu počtu príležitosti, ale nebol efektívny.

V zostave „belasých“ už chýbal Vladimír Weiss ml., zo zdravotných príčin absentovali Juraj Kucka i Róbert Mak a na poslednú chvíľu vypadol aj brankár Dominik Takáč pre chorobu.

Niké liga – 10. kolo

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 1:1 (0:1)
Góly: 50. Stojsavljevič (vlastný) – 45. Emeka. Rozhodovali: Dzivjak – Jekkel, Kmec, ŽK: Ignatenko – Donkor, Ibrahim, Bondarenko, Emeka, Sunday, 6150 divákov.
Slovan: Trnovský – Medveděv (46. Blackman), Bajrič, Voet (46. Wimmer), Zuberu (74. Metsoko) – Tolič, Ignatenko (87. Vojtko), Gajdoš (46. Savvidis) – Barseghjan, Strelec, Marcelli
Trenčín: Sláviček – Pávek, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek – Bariš (84. Zorič) – Hájovský (54. Sallam), Ibrahim – Donkor (54. Sunday), Emeka (84. Bagin), Uchegbu (68. Fiala)

Suverénna Trnava

Futbalisti FC Spartak Trnava vyhrali v zápase 10. kola Niké ligy na ihrisku FK Železiarne Podbrezová suverénne 4:0 a v neúplnej tabuľke poskočili na tretiu priečku. V prebiehajúcej ligovej sezóne ešte neprehrali, pripísali si tretí triumf. Dva góly zaznamenal Ofori, brankár Frelih neinkasoval gól už viac než 400 minút.

Podbrezová nezvíťazila nad Trnavou už takmer dva roky. Domáci boli v prvom polčase viac na lopte, ale tesne pred prestávkou nevyužili v šestnástke dve šance Smékalom a Sanusim.

Následne v nadstavenom čase pykali po centri Daniela, keď si Ofori nabehol za chrbát Markovića a z hranice päťky rozvlnil sieť. Druhý polčas začala Trnava aktívnejšie a opäť Ofori zvýšil vedenie, keď si vo vnútri šestnástky dobre prebral loptu a poslal ju zo spleti hráčov do bránky.

Keď sa Podbrezová nadychovala k náporu, tak ju tretím gólom umlčal Daniel efektnou strelou z 15 metrov. A to ešte potom tento hráč opečiatkoval s prispením Danka brvno a striedajúci Pich netrafil odkrytú bránku.

Vynahradil si to až v poslednej minúte nadstaveného času presnou strelou k žrdi spoza pokutového územia.

Pozor Aktualita:  Legendárny brankár Brodeur priznáva, že nemal rád Žigmunda Pálffyho. Uviedol niekoľko dôvodov

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:4 (0:1)
Góly: 45+1 a 55. Ofori, 66. E. Daniel, 90+5 Pich. Rozhodovali: Kružliak – Vorel, Jánošík, ŽK: Paraj – M. Ďuriš, Šulek. 1267 divákov.
Podbrezová: A. Danko – Koštrna, Oravec, Marković – Paraj, Š. Faško (58. Talakov) – Slávik (58. Yirajang), Štefánik (69. Deml), Sanusi – Galčík (81. Ďatko), Smékal (81. Depetris)
Trnava: Frelih – Šulek (78. Nikolaou), Štetina (56. Sabo), Ujlaky, Holík – Procházka, Zeljković, E. Daniel, – Ofori (71. Pich), M. Ďuriš, Kratochvíl (71. Corryn)

Štefan Markulík, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že to bola vysoká škola z efektivity v rámci celého stretnutia. Pre nás zaujímavá škola. Vstup do zápasu sme nemali zlý, boli tam pološance a pred prestávkou aj šance. Trnava bola megaefektívna. V prvom polčase v nadstavenej minúte dala gól po našej chybe pri vyvážaní lopty. Súper to vyriešil veľmi efektívne v pokutovom území. Cítil som, že v druhom polčase môže moje mužstvo otočiť zápas. Bolo to však už také roztrhané. Hostia viac čakali v takom bloku na kontrové situácie, ktoré využijú. Rozdiel medzi nami a Trnavou bol najzásadnejší v tom, že v tých rozhodujúcich chvíľach viac chceli. V útočnej fáze ukázali vyššiu kvalitu. Nám srdiečko a podpora v defenzívnej fáze chýbala. Aj preto je rezultát pre nás krutý, ale zase reálny.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy: “Tabuľka sa už trhá a keďže sa chceme držať tej špičky, tak je to veľmi dôležité víťazstvo pre nás. Ešte krajšie ak ho dosiahnete pred reprezentačnou prestávkou. Som rád, že sme neinkasovali a konečne sme sa rozstrieľali. Chalani nadviazali na pohárový zápas, kde nám to tiež padalo. Obrana taktiež funguje. Máme za sebou 9 zápasov, z toho v šiestich sme neinkasovali. Chceli by sme sa dožiť toho, že budeme v plnej sile, čo sa nám nedarí. Zranil sa nám teraz ešte aj Štetina. Stále nám vypadávajú podstatní a kľúčoví hráči. Je to však pekný výsledok. S Podbrezovou sa nám darí, bodaj by sme mali viac takých súperov, že sa nám bude proti nim dariť. Som rád, že sme sa dotiahli nahor v tabuľke.“

Komárno spadlo na poslednú priečku

Futbalisti Skalice vyhrali v sobotnom zápase 10. kola Niké ligy nad Komárnom jednoznačne 3:0. Nadviazali tak na nedeľné víťazstvo 2:1 na pôde Ružomberka a v tabuľke figurujú na ôsmom mieste, kde sa posunuli z poslednej priečky a odsunuli práve Komárno.

Pozor Aktualita:  Na Floride si pripomenuli zisk Stanleyho pohára, do sezóny vstúpili "Panteri" víťazne. St. Louis otočil duel s Krakenom

O víťazný gól do siete nováčika sa postaral v 41. minúte Róbert Matejov. Tréner hostí Mikuláš Radványi sa pokúsil oživiť v polčase hru vystriedaním útočníka Viktora Sliackeho, ktorý obdržal v úvodnom dejstve žltú kartu.

O chvíľu neskôr však zvýšil Martin Nagy a po ďalších striedaniach v útoku upravil na konečných 3:0 Adam Morong. Hostia nevyužili v závere ani možnosť v podobe penalty, ktorú nepremenil Šimon Šmehyl.

MFK Skalica – KFC Komárno 3:0 (1:0)
Góly: 41. Matejov, 56. Nagy, 64. Morong. Rozhodovali: Kráľovič – Čajka, Bobko, ŽK: Sliacky (Komárno), 857 divákov.
Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Kopas, Černek – Mášik, Nagy (69. Gaži) – Matejov (69. Hollý), Alves (74. Vlasko), Morong – Leginus (74. Fábry)
KFC Komárno: Trefil – Šmehyl, Pillár, Rudzan, Sluka – Ožvolda, Németh (61. Sylvestr) – Sliacky (46. Bayemi), Žák, Tamás (71. Ganbayar) – Voleský (61. Špyrka)

Košice využili presilovku

Futbalisti FC Košice zvíťazili nad MFK Ružomberok 2:1 v sobotňajšom zápase 10. kola Niké ligy. V domácej premiére trénera Romana Skuhravého dosiahli druhé víťazstvo za sebou a na konte majú 12 bodov. Rovnako sú na tom aj Ružomberčania, ktorí v Košiciach neodčinili prehru v Skalici (1:2).

Hráči domáceho tímu spravili dôležitý krok k triumfu už v prvom polčase. V 12. minúte Niarchos rozvinul ofenzívnu akciu, po ktorej sa lopta v šestnástke dostala k Faškovi a ten ľavačkou prekonal Tapaja.

Domáci boli pri chuti, Bokrosova strela sa ešte gólom neskončila a hoci sa Niarchos v 22. minúte zbavil obrancov a skóroval, VAR odhalil faul, ktorý predchádzal akcii Košičanov. V 32. minúte sa k odrazenej lopte dostal Bokros, ktorý nastúpil netradične v útoku, a zvýšil na 2:0.

Malý fauloval v 39. minúte prenikajúceho Niarchosa a dostal červenú kartu. Nevydarený prvý polčas hostí čiastočne zmiernil Gabriel, ktorý presnou hlavičkou v nadstavenom čase ukončil prvé dejstvo – 2:1.

Aj druhý polčas priniesol gólové príležitosti, no už bez úspešného zakončenia. V 55. minúte nevyrovnal z priameho kopu Selecký a po hodine hry sa neujala ani strela Lavrinčíka. Ružomberčania sa aj v oslabení snažili vyrovnať, viackrát spôsobili zmätok v šestnástke súpera, no vyrovnať nedokázali.

FC Košice – MFK Ružomberok 2:1 (2:1)
Góly: 12. Faško, 31. Bokros – 45.+3 Gabriel. Rozhodcovia: Choreň – Štofik, Halíček, ŽK: Niarchos – Köstl, Selecký, Boďa, ČK: 39. Malý (po faule), Smetana (mimo ihr.), 2887 divákov
Košice: Šípoš – Kružliak, Gorosito (78. Jones), Krivák – Fabiš, Gallovič, Takáč (78. Zsigmund), Magda – Faško – Niarchos (88. Miljanič), Bokros
Ružomberok: Tapaj – Köstl, Malý, Gabriel – Gomola (61. Chrien), Lavrinčík, Múdry (76. Chobot), Selecký – Hladík, Huf (46. Mojžiš), Domonkos (76. Tučný)

Pozor Aktualita:  Minela, ktorá mohla vyjsť Slovan draho. Prečo nekorčuľoval ďalej? Rozhodnutiu Pánika sa čudovali viacerí

Roman Skuhravý, tréner FC Košice: „Celý týždeň sme sa trápili so zdravotnými problémami. Vedel som, že Ružomberok si chystá najväčšie zbrane na druhý polčas. Celý týždeň sme sa chystali na to, aby sme mali dobrú organizáciu hry. Vyšlo nám rozostavenie 3–4–3 s Niarchosom a Bokrosom. To, že sa nám to podarilo, je zásluha hráčov. To, čo sa stalo v závere prvého polčasu, beriem na seba. Pred týždňom sme zmenili organizáciu hry pri štandardných situáciách. To, že sme z nich teraz dostali góly, ide za mnou. Vážim si dnešné tri body, ktoré nám do reprezentačnej prestávky dajú určitý pokoj.“

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Z našej strany nie je veľmi čo hodnotiť. Zápas sme začali veľmi zle, mali sme ho viesť úplne inak a ísť do druhého polčasu v úplne inom rozpoložení. Žiaľ, stal sa pravý opak. V úvode zápasu tam boli tri rýchle prechody, z ktorých boli dva góly a potom aj červená karta. Potom už bolo skoro po zápase a bolo ťažké dobiehať to.“

Načítavajú sa športové výsledky…

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy