Tieto dve ochorenia majú takmer rovnaké príznaky a odlíšiť ich nedokáže ani lekár

„Klinicky to ani ten najskúsenejší doktor jednoznačne rozlíšiť nevie. Na to dnes máme testy. Máme antigénové testy, ktoré potvrdzujú Covid-19, ale máme aj také, ktoré vedia potvrdiť aj chrípku a chrípku B. Tie testy sú už všeobecne dostupné a sú pomerne lacné,“ poznamenal prezident Slovenskej spoločnosti infektológov a prednosta kliniky infektológie a cestovnej medicíny Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach Pavol Jarčuška.

Kardiologička: Zomierajú náhle mladí športovci častejšie ako inokedy?

Zdroj: TV Pravda

Náročné je podľa neho aj rozlíšiť najnovší variant koronavírusu od predchádzajúcich. „Je vývojovo veľmi podobný a prejavuje sa veľmi podobne ako všetky predchádzajúce varianty alebo mutácie variantu Omikron,“ vysvetlil Jarčuška.

Výtok z nosa aj hnačka

Priblížil, že medzi príznaky patria najmä infekcia horných dýchacích ciest, kašeľ či zvýšená teplota. „My sme troška viacej zaznamenali bolesť v hrdle a katarálne príznaky, čiže výtok z nosa a pálenie očí, časť pacientov má bolesti svalov a bolesti kĺbov. Sú aj pacienti, ktorí majú hnačky,“ doplnil.

Pozor Aktualita:  Čoho si treba všímať pri samovyšetrovaní prsníkov a ako na to

chrípka, nádcha, choroba, prechladnutie, čaj, citrón Čítajte viac Liek na imunitu môže pomôcť rýchlejšie sa vyliečiť aj z covidu

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR minulý týždeň zaevidoval 650 prípadov ochorenia Covid-19. V predchád­zajúcom kalendárnom týždni ich bolo 468. „Skutočný počet osôb chorých na Covid-19 je pravdepodobne vyšší a vzhľadom na postupujúce jesenné obdobie bude chorobnosť na respiračné ochorenia narastať. V súčasnosti už nie je každý pozitívny test na Covid-19 hlásený,“ poznamenal úrad na webe.

V prípade, že človek ochorie, ÚVZ odporúča zostať doma, riadiť sa pokynmi lekára a dôsledne sa doliečiť. „Ak nie je možné zostať doma, napríklad z dôvodu, že si potrebujete ísť po lieky, dbajte na správne nosenie respirátora,“ doplnil.

Pozor Aktualita:  Reumatoidná artritída ovplyvňuje život pacientov aj napriek liečbe

Počas choroby by sa človek nemal stretávať s osobami mimo domácnosti. „Ak je to možné, v prípade ochorenia obmedzte kontakt aj so svojimi blízkymi, s ktorými žijete v jednej domácnosti,“ podotkol ÚVZ. Dôležité je takisto podľa neho pravidelné a dôkladné vetranie i dezinfekcia dotykových plôch. Apeluje aj na dôkladnú hygienu rúk.

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….