Víťazná séria Košíc sa skončila na Zemplíne, Trenčín vyhral po takmer troch mesiacoch. Pod Čebraťom už tradičná remíza

Pre domácich to bolo len druhé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne v najvyššej súťaži a čakali naň od 3. augusta.

V tabuľke sú s jedenástimi bodmi na priebežnom 7. mieste. Skalica figuruje s 9 bodmi na 11. priečke.

Trenčania boli v prvom polčase aktívnejší, no gólu sa dočkali až po zmene strán. V 49. minúte otvoril skóre s prispením teču od brániaceho hráča Ibrahim.

Domáci zdvojnásobili vedenie o sedem minút neskôr, keď Uchegba naservíroval loptu Emekovi. V 67. minúte znížil hosťujúci Černek, no Skaličanom sa už vyrovnať nepodarilo.

Niké liga – 11. kolo:
AS Trenčín – MFK Skalica 2:1 (0:0)
Góly: 49. Ibrahim, 56. Emeka – 67. Černek. Rozhodovali: Ziemba – Vass, Straka, ŽK: Suleiman, Emeka, Ibrahim, Donkor, Bariš – Junas, Vlasko, Kopas.
Trenčín: Katič – Pavek, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek – Bariš – Hájovský (71. Djerlek), Ibrahim (90.+4 Bagin) – Suleiman (68. Donkor), Emeka, Uchegbu (90. Šefčík)
Skalica: Junas – Krčík, Podhorin, Kopas, Černek – Mášik (68. Hradecky), Nagy – Matejov (55. Fábry), Alves (55. Vlasko), Morong (68. Gaži) – Leginus (83. Yao)

MFK Ružomberok remizoval doma s DAC Dunajská Streda 1:1. Oba tímy čakajú na ligové víťazstvo už tri kolá.

Skóre otvoril v 12. min. Nigérijčan v službách DAC–u Fortune Bassey hlavou po presnom centri Christiána Herca.

Ružomberok, Dunajská Streda Čítajte viac Ligový zápas Ružomberka s Dunajskou stredou sme sledovali ONLINE

O šesť minút bolo vyrovnané – Alejandro Mendez zahral rukou vo vlastnom pokutovom území a Samuel Lavrinčík nariadenú penaltu premenil na 1:1.

Pozor Aktualita:  Barcelona ve sporu s Petrohradem ostrouhala

V prvom polčase boli smerom dopredu o niečo aktívnejší hostia, po zmene strán to bola vyrovnaná partia a na skóre sa už nič nezmenilo.

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:1)
Góly: 18. Lavrinčík (z 11 m) – 12. Bassey. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Štrbo, ŽK: Tučný, Gabriel, Lavrinčík, Kelemen – Mendez, Almási, Yapi, Oritz, 1033 divákov
Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Köstl, Mojžiš – Gomola (46. Múdry), Lavrinčík, Luterán, Selecký – Hladík, Chrien (88. Kelemen), Tučný (60. Huf)
Dunajská Streda: Popović – Oritz, Kačaraba, Brunetti – Vitális (57. Ramadan), Herc (84. Andzouana), Bajo, Mendez – Yapi, Bassey (63. Almási), Trusa

Hlasy po zápase:
Peter Tomko, asistent trénera Ružomberka: „V prvom polčase bol možno mierne aktívnejší súper, ale bez nejakej výraznejšej šance. Skôr hrozil zo štandardiek. Druhá polovica bola vyrovnaná, viac–menej sa odvíjala medzi šestnástkami. Takže asi spravodlivá remíza. Proti nám stál dobre takticky pripravený tím. Pre mužstvo je to aj povzbudenie do ďalšej práce a do ďalších zápasov.“
Xisco Muňoz, tréner Dunajskej Stredy: „Bol to náročný zápas, ktorý by som rozdelil na dva odlišné polčasy z pohľadu vývoja. V prvom sme mali kontrolu nad stretnutím, hráči si vytvorili aj šance. Hlavne po centroch sme sa dostávali pred domácu bránku. Druhá polovica už bola vyrovnanejšie, no aj v nej sme mali dobré strelecké príležitosti. Napokon si odvážame bod z ihriska kvalitného súpera. Z Ružomberka sa ťažko odvážajú body.“

Pozor Aktualita:  Tréner bol nadšený, Pospíšil zostal na krajana tvrdý. Honzek prežil škrty, je krok od NHL

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili nad FC Košice 3:2. Je to pre nich prvé ligové víťazstvo po štyroch zápasoch, resp. po troch prehrách za sebou. Na konte majú 10 bodov, Košičania o dva viac.

Domáci išli do vedenia už v 4. minúte, keď Marcin na dvakrát prekonal brankára Šípoša. V 36. minúte hostia kuriózne vyrovnali, keď brankár domácich Sahihovič nezachytil prihrávku Bahiho – 1:1.

Po hodine hry sa presadil Miljanič, ktorý prvým gólom v slovenskej lige poslal hostí do vedenia – 2:1.

Michalovčania však predviedli ukážkový obrat, keď Danko strelou z väčšej vzdialenosti prekonal Šípoša a Volanakis v 73. minúte zakončil ofenzívnu akciu na 3:2.

MFK Zemplín Michalovce – FC Košice 3:2 (1:1)
Góly: 3. Marcin, 67. Danko, 73. Volanakis – 36. Bahi (vl.), 59. Miljanič. Rozhodcovia: Očenáš – Jekkel, Pacák, ŽK: Marcin, Taraduda, Sahinovič – Krivák, Niarchos, 1798 divákov
Michalovce: Sahinovič – Taraduda (90.+1 Šimko), Dzotsenidze, Volanakis, Bahi – Zubairu (83. Bednár) – Marcin (60. Pačinda), Šimamura, Žofčák (46. Danko), Kyziridis (82. Adekunle) – Ikoba
Košice: Šípoš – Kružliak, Krivák, Jakubko – Fabiš, Zsigmund (78. Gorosito), Gallovič, Magda – Faško – Miljanič (78. Jones), Bokros (18. Niarchos, 86. Dos Santos)

Pozor Aktualita:  Priznal, že je gay, teraz je mŕtvy. Prvý fínsky hokejista, ktorý vykonal coming out, bol zavraždený

Načítavajú sa športové výsledky…

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy