Vydarený večer Slovákov v NHL. Parádna asistencia Slafkovského, hviezdny moment Honzeka

Slafkovský už v ôsmej minúte prvej tretiny predviedol parádnu asistenciu na presilovkový gól Coleovi Caufieldovi. Ten bol napokon víťazným zásahom, keďže Canadiens v kanadskom derby zdolali Toronto Maple Leafs najtesnejším rozdielom 1:0. Pozrite si Slafkovského prihrávku:

„Slaf mi poslal naozaj výborný pas,“ pochválil Caufield po zápase slovenského spoluhráča. Slafkovský odohral v prvom útoku Habs celkovo 18:01 min a bol druhý najvyťaženejší útočník domácich. Okrem asistencie mal jednu strelu, tri hity a dve zblokované strely.

Hviezdou večera bol domáci brankár Sam Montembeault, ktorý zneškodnil všetkých 48 striel súpera. Canadiens nevyužili v prípravných dueloch ani jednu z 30 presiloviek, no proti Torontu im vyšla už druhá v poradí.

„Roletu“ potom zatiahol Montembeault, ktorý zneškodnil množstvo šancí aktívnejšieho súpera a čistým kontom so 48 zákrokmi stanovil nový rekord ligy v otváracom stretnutí tímu v sezóne. Predošlý držal Filip Gustavsson z Minnesoty, ktorý mal pred rokom „nulu“ so 41 zákrokmi proti Floride.

Pozor Aktualita:  Lietali facky, hlavičky aj červené karty. Divočina v českej nižšej súťaži, nechutnosti prišla riešiť aj polícia

SR memorandum HC Košice aréna podpis KEX Čítajte viac Šéf HC Košice musel vysvetľovať podozrivú kauzu americkým vyšetrovateľom. Škoda mala presiahnuť milión eur

„Toto sú chvíle, v ktorých sa chcete ocitnúť,“ uviedol Montembeault. „Minulú sezónu sa stalo niekoľkokrát, že sme viedli o gól, no potom sme prehrali. Myslím si, že dnes chalani odviedli skvelú prácu.“

Toronto nevyšlo gólovo naprázdno od 20. novembra 2021, keď podľahlo 0:2 Pittsburghu. Vrátane play off to bolo celkovo 252 zápasov, čo bola tretia najdlhšia séria v histórii NHL. Rekord držia hráči Los Angeles Kings (264 v rokoch 1986 až 1989).

Svoj hviezdny moment v noci na štvrtok prežil aj nováčik v drese Calgary Flames Samuel Honzek. 19-ročný útočník absolvoval premiéru v NHL v zápase na ľade Vancouvru Canucks.

Pozor Aktualita:  Basketbalový sviatok v Prievidzi. Na Hornú Nitru mieri tím, o ktorom nedávno iba snívali pri obrazovke

Ani Honzek sa nevyhol jednej z tradícií kanadsko-americkej NHL, ktorou je tzv. nováčikovské sólo. Každý hokejista, ktorého čaká debut v NHL, dostane príležitosť priviesť celý tím na rozcvičku a prvý vykorčuľovať na ľad.

NHL – výsledky:
Montreal – Toronto 1:0 /Slafkovský za domácich 0+1/, Pittsburgh – NY Rangers 0:6, Edmonton – Winnipeg 0:5 po 2. tretine, Vancouver – Calgary 4:2 po 2. tretine, Vegas – Colorado 5:3 po 2. tretine

Správu aktualizujeme.

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy