Winnipeg zažíva rozprávkový vstup do sezóny, nezastavil ho ani Pittsburgh. Sharks sú v opačnej situácii

Jets dokázali v druhej tretine otočiť skóre z 0:2 na 3:2, kľúčový gól strelil v 45. minúte za stavu 3:3 domáci kapitán Adam Lowry. K triumfu prispel Mason Appleton gólom a asistenciou, brankár Eric Comrie vo svojom prvom tohtosezónnom štarte vykryl 39 striel.

Penguins nepomohli ani dva presné zásahy Larsa Ellera. Prekvapujúcimi zdravými náhradníkmi boli brankár Tristan Jarry a útočník Michael Bunting, ktorí sledovali zápas len z tribúny.

Winnipeg je posledný nezdolaný tím ligy, v riadnom hracom čase neprehrali ešte aj Calgary, Minnesota a NY Rangers. Jets majú na konte 10 bodov a vedú Západnú konferenciu spoločne s Dallasom.

S bilanciou 5–0–0 vstúpili do sezóny za uplynulých 30 rokov už len štyri iné kanadské kluby – Quebec (1994/95), Ottawa (2005/06 a 2007/08), Montreal (2019/20) a Edmonton (2019/20 a 2021/22).

Pozor Aktualita:  Iba tretí cudzinec v histórii. Fantastický tréner aj človek, vychválil Kane nového trénera Albiónu

San Jose prehralo aj šiesty duel ročníka, keď nestačilo doma na Colorado. Avalanche nasmeroval za triumfom 4:1 dvoma gólmi Ross Colton. Dvadsaťosemročný útočník potvrdil výbornú streleckú formu, v uplynulých troch stretnutiach dal päť gólov.

Víťazstvo spečatil do prázdnej bránky Cale Makar, ktorý pridal aj dve asistencie. K druhej výhre za sebou po štvorzápasovej sérii prehier výrazne pomohol aj Justus Annunen, fínskeho brankára z 26 striel prekonal len William Eklund.

Sharks majú po šiestich zápasoch na konte len dva body za prehry po predĺžení, resp. nájazdoch.

V kalifornskom derby medzi Anaheimom a Los Angeles (1:4) čakali diváci na úvodný gól až do tretej tretiny.

V nej Kings zlomili domácich presnými zásahmi Adriana Kempeho a Alexa Laferrierea a v závere skórovali ešte dvakrát do prázdnej bránky.

Pozor Aktualita:  Bayern stratil ďalšie body, v tabuľke ho dorovnalo Lipsko

Obranca Mikey Anderson sa na úspechu podieľal gólom a asistenciou. Z českého brankárskeho miniduelu vyšiel víťazne David Rittich, ktorému stačilo na výhru 14 úspešných zákrokov, Lukáš Dostál zneškodnil 33 z 35 striel.

Anaheim prehral tretí zápas z uplynulých štyroch. Slováci sa v troch zápasoch na ľadoch nepredstavili.