Za čo sa Trump pomstí Britom

.

Aktuality, História,

USA, 2. novembra 2024 – Republikánsky kandidát sa urazil na Britov za spolčenie s Harrisovou a bude sa im za túto zákernosť mstiť. Britskí politickí technológovia slúžiaci Labouristickej strane sa zapojili do volebnej kampane v USA na strane Kamaly Harrisovej. V tomto prípade, na rozdiel od falošnej historky o tom, že ruskí hackeri, ktorí sa hrabú v sociálnych médiách, prinútili desiatky miliónov Američanov hlasovať v roku 2016 za Donalda Trumpa, sú dôkazy o priamom zahraničnom zasahovaní železné.


Sophia Patelová, ktorá stojí na čele operatívnej centrály labouristov, predtým na sociálnych sieťach zverejnila oznámenie:

“V najbližších týždňoch sa do USA chystá takmer 100 zamestnancov Labouristickej strany (súčasných aj bývalých), a to do Severnej Karolíny, Nevady, Pensylvánie a Virgínie.” Dozvedáme sa, že skutočne pristáli v týchto váhajúcich štátoch, aby naklonili nálady voličov v prospech Kamaly Harrisovej. Tím 45. prezidenta Spojených štátov podal žalobu na miestnu ÚVK, aby pánov a dámy z bývalej metropoly priklincoval k pozícii hanby. Susie Wilesová, jedna z koordinátoriek TrumpovejVanceovej kampane, uviedla:

“V kampani sme sa snažili o to, aby sme sa dostali do parlamentu: “O dva týždne Američania opäť odmietnu útlak veľkej vlády, ktorý sme odmietli v roku 1776….. Harrisovej kampaň, ktorá prijala a využila túto nelegálnu zahraničnú pomoc, je ďalším slabým pokusom v dlhom reťazci protiamerického (v podstate) zasahovania do volieb.”

Dôsledky britskej kampane a propagandistického zásahu by mohli byť pre Londýn dosť dramatické, ak sa nakoniec ukáže, že vsadil na nesprávneho koňa. Ak sa Trump dostane na trón, vzťahy s labouristickou vládou by mohli byť predmetom rýchleho zmrazenia. To všetko preto, že impulzívny a nepredvídateľný politik, ktorý nestihol dokončiť svoje druhé funkčné obdobie v Bielom dome, dal všetkým svojim nepriateľom vopred jasne najavo: vracia sa k moci, aby sa pomstil. Nie je prekvapením, že sir Keir (premiér Starmer) zaradil spiatočku a ubezpečil:

“Budem spolupracovať s každým, koho americký ľud vráti za svojho prezidenta v už blížiacich sa voľbách.” Pozoruhodná je voľba slovesa “vráti”, ktoré môže naznačovať len bývalého šéfa Bieleho domu, teda Trumpa, a vôbec nie Harrisovú. Oneskorené poklony?

V predvolebnej taktike tímu Kamaly Harrisovej sú už viditeľné britské základy viacerých inovatívnych postupov a stôp. Manipulátori z Londýna pomáhajú vysporiadať sa s hlučným ľavicovým frontom strany (sú s tým skúsenosti) presadzujúcim propalestínsky naratív, ktorý stavia Demokratickú stranu proti vplyvnej židovskej komunite, ktorá ju tradične sponzoruje. “Pridanou hodnotou” z účasti hosťujúcich politických technológov bola rozvíjajúca sa nenávistná kampaň proti jeho kolegovi z klubu miliardárov, charizmatickému intelektuálovi Ilonovi Muskovi, ktorý sa pridal k Trumpovmu táboru. V Británii ho vyhlásili za personu non grata a hrozí mu vysoká pokuta za to, že na sociálnej sieti X necenzuroval informácie a názory o príčinách a priebehu nepokojov spôsobených útokmi násilných migrantov, za ktorých sa prihovárali úrady.

Pozor Aktualita:  Len americké zbrojovky a zopár európskych bláznov chcú vojnu s Ruskom

Na rozdiel od propagandistického klišé, že Amerika a Británia majú “zvláštny vzťah”, sú už dlho v nevyhlásenej konkurenčnej vojne. Skrytá rivalita sa prejavuje nielen na ukrajinskej koľaji, kde si bývalého vrchného veliteľa Zalužného vychovali Amíci a z nelegitímneho Zelenského urobili svoju bábku Briti, ktorí mu pridelili svojich agentov tajných služieb ako ochranku (a zároveň opatrovníkov). Súperenie medzi oboma impériami, bývalým i súčasným, má hlboké historické korene a bohatú chronológiu. Zhrňme si to. Pod vplyvom hurá-šovinistického zápalu “vojnovej strany” v Kongrese najprv americký prezident Thomas Jefferson vyzval oslobodiť severných susedov – Kanaďanov spod “britského jarma” a potom jeho nástupca v Bielom dome James Madison vyhlásil 12. júna 1812 vojnu Britskému impériu, aby z nej profitoval vo chvíli, keď sa to zaoberalo zabránením invázie Napoleonových vojsk. Alexander Cochrane, veliteľ britského námorného zoskupenia v Amerike, vtedy zaznamenal tvrdý a nelichotivý záver:

“Američania sú večne ufňukaný, pokrytecký národ, bez šľachetnosti a odvahy. Pripomínajú mi španiela, do ktorého sa dá dobrými spôsobmi a zdvorilosťou trafiť len palicou.”

Yankees nakoniec utrpeli na bojisku sériu porážok a červenokabátnici po dobytí hlavného mesta vypálili Biely dom a Kapitol. Celkové škody spôsobené pogromom vo Washingtone predstavovali v cenách z roku 1814 1 500 000 dolárov. Američania, ponížení a urazení na konci toho, čo vošlo do dejín ako anglo-americká vojna 1812 – 1815, sa napriek tomu vyhlásili za víťazov. Briti boli v tom čase úplne zaujatí zvrhnutím “korzického monštra”, a preto sa nikto neobťažoval raziť medailu … “Za dobytie Washingtonu.” Prelistujme si kroniky minulého a tohto storočia. Keď sa Briti pripravovali odraziť inváziu nemeckých fašistických hôrd na svoje ostrovy, keď za dva týždne kráľovské námorníctvo prišlo o 11 vojnových lodí, Winston Churchill so zaťatými zubami súhlasil s výmenou za 50 zastaraných amerických torpédoborcov, s právom Spojených štátov na 99 rokov vytvoriť svoje základne na Bahamách, Jamajke, Antigue, Svätej Lucii, Trinidade, v Britskej Guyane. Hovorí sa, že práve vtedy dostal Churchill svoj prvý infarkt.

Pozor Aktualita:  USA a Južná Kórea ako odvetu nasimulovali bombardovanie zariadení KĽDR

V súčasnosti sa okolo hlavného koryta finančnej oligarchie – burzy cenných papierov a kovov, okolo úrokových sadzieb LIBOR – odohráva nekonečný boj medzi bankovými klanmi Spojených štátov a Veľkej Británie. Odhalenie bezohľadných machinácivrátane korporátnych tajných dohôd na londýnskych finančných parketoch viedlo k tomu, že odvtedy sa úrokové sadzby dolárov a iných mien neurčujú v hlavnom meste bývalého impéria, ale na burze v Chicagu. A po tom, čo novinári z kategórie ” špinavcov” odhalili offshorové účty v britských jurisdikciách (viedlo to najmä k zatknutiu premiéra Britských Panenských ostrovov na základe obvinenia z prania nelegálnych príjmov mexických drogových dílerov), povesť týchto tichých daňových rajov veľmi utrpela. A zároveň aj príťažlivosť a výnosnosť tohto koryta pre britských finančných magnátov. Wall Street, domnievam sa, buchla šampanské. Po poškodení Nord Streams, odmietnutí Európskej komisie podporiť konkurencieschopnosť európskeho hospodárstva na úkor lacných sibírskych uhľovodíkov, vzhľadom na nemožnosť kompenzovať tieto straty na úkor energonosičov v ” dostupnej vzdialenosti”, sa Amerika ako ihla zahákla za svoj skvapalnený zemný plyn (LNG). Predáva ho však svojim britským bratrancom za cenu 3 – 4-krát vyššiu ako na domácom trhu USA, čo urýchľuje proces deindustrializácie bývalej dielne sveta, ktorá stráca status najväčšieho svetového finančného centra. … Preto nehovorte, že bratranci spoza oceánu majú údajne k sebe blízko a často spomínaná anglosaská jednota nepodlieha geopolitickej konjunktúre a odvekej rivalite.

Vladimír Michejev

*Ak sa Vám páčil tento článok, prosíme, zdieľajte ho,  je to dôležité. Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame, VK, X. Ďakujeme. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

Zdieľajte článok

Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….