„Pri tejto operácii používame najmodernejšie technológie, vrátane laserového vlákna, ktoré šetrne preruší tkanivo držiace miechu. Pacient je počas celého zákroku neustále elektrofyziologicky monitorovaný, aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť,“ ozrejmil neurochirurg Benedikt Trnovec s tým, že operácia sa vykonáva cez rez menší ako jeden centimeter.
Priekopníci v tejto oblasti
Neurochirurgovia z NÚDCH patria medzi priekopníkov v tejto oblasti. V Bratislave sa s diagnózou pripútanej miechy operuje asi do 20 detí ročne z celého Slovenska. „Výsledky tejto novej technológie prinášajú deťom šetrnejší pooperačný priebeh, menej bolesti, nižšie riziko komplikácií a celkovo znižujú stres pacientov aj ich rodín,“ poznamenal riaditeľ NÚDCH Peter Bartoň.
Pripútaná miecha je vrodené ochorenie, pri ktorom je koniec miechy pripevnený k spodnej časti miešneho kanálu. „Práve to spôsobuje jej natiahnutie až do driekovej chrbtice, kde sa za normálnych okolností nevyskytuje. Tento stav postupne spôsobuje bolesti, zastavenie rastu alebo neurologický deficit, ktorý môže viesť k zhoršeniu chôdze,“ priblížila nemocnica.
Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….