„Ambíciou je, aby sme vytvorili priestor, kde by sa dokázali otvorene rozprávať o tom, o čom sa nevedia rozprávať s odborníkmi,“ informovala výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová a vyzvala ľudí, aby sa na stránke registrovali. Len tak sa totiž budú môcť aktívne zapojiť do diskusií a vymieňať si skúsenosti.
„Združovať pacientov bolo naším cieľom odjakživa, preto vznikli naše prvé pobočky po Slovensku, tri centrá pomoci a neskôr množstvo iných projektov až po aktuálnu online novinku,“ priblížila Kováčová.
Podpora komunity
Ako uviedla onkopsychologička Lucia Budáčová, podpora komunity môže zlepšiť kvalitu života pacientov s rakovinou. „Poskytuje im emocionálnu, praktickú a informačnú podporu, ktorú potrebujú počas alebo po liečbe,“ pripomenula. Pre pacienta je v komunite podľa nej kľúčové okrem iného aj to, že sa dokáže zaktivizovať a nebyť pasívnym, ako je to napríklad počas liečby.
Onkologickí pacienti sa môžu v lige zapojiť do rôznych programov a podporných skupín. Centrá pomoci, ktoré ponúkajú možnosť voľnočasových aktivít, sú v Bratislave, Martine a v Košiciach. Ako priblížila riaditeľka, v budúcnosti má nové centrum vzniknúť aj v Banskej Bystrici.
Liga organizuje v rámci jednotlivých centier aj týždňové pobyty či jednorazové výlety. „Chápeme ten pocit, keď celý svet okolo vás chodí po špičkách, pridajte sa ku komunite onkologických pacientov, kde môžete otvorene hovoriť o všetkom, čo prežívate,“ vyzvala pacientov Kováčová.
Celý článok tu: ZDROJ ZDE ….✅ REKLAMU ✅ Môžete tu mať napríklad vo forme spätného odkazu viac :Ceny reklamy
….